Forum > i40 VF

[i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy

<< < (2/7) > >>

presario7:
Też wymieniałem korek  guma była poszarpana, efektem było zasysanie górnego węża od chłodnicy. Kupiłem orginalny korek i jest ok uważaj na zamienniki kupiłem Chinskie badziewie i żałowałem poszło do kosza. Drugi korek zamówiony orginalny wszystko wróciło do normy.

tygrysek13:
Dobrze wiedzieć, też miałem pytać o chłodnicę. Jest jakieś szczególne miejsce gdzie zaczyna cieknąć chodnica? U mnie też jest mokro na osłonie u dołu, ale korek wygląda ok.

tygrysek13:
U siebie zauważyłem, że mokro jest na wężu klimatyzacji tym metalowo gumowym, mniej więcej na łączeniu metalu z gumą. Czy tam jest płyn chłodniczy, czy to z innego miejsca gdzieś chlapie i tam się zbiera?Obecnie nie mogę pojeździć i posprawdzać, bo jest na kwarantannie, ale pogrzebać mogę  (własne podwórko) :P

Hani:
tygrysek te mokre rurki to pewnie kondensacja A nie wyciek.
Ja byłem u mechanika który podłączył pompkę i niby cisnienie trzyma więc kazał wymienić korek, po wymianie korka dalej ubywa płynu w zbiorniczku i zauważyłem że podłoga lekko wilgotną tak jakby po stronie korka od chłodnicy...płynu nie ubywa jakoś dużo ale jednak ubywa  :( macie jakieś pomysły gdzie szukać wycieku ??

presario7:
Zaworek spustowy jest pod korkiem chłodnicy na samym dole może słabo dokręcony lub oring jest sparciały.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej