Forum > i40 VF

[i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy

(1/7) > >>

Mariusz 71:
Od jakiegoś czasu ubywa płyn chłodniczy a wczoraj zauważyłem mokro na dole przy chłodnicy. Skąd ten wyciek?

boleq1971:
Myślę że na 99% chłodnica .U mnie ubywało płynu w zbiorniczku wyrównawczym ,wycieków nie było widocznych ale w warsztacie sprawdzili pompką i okazało że ciśnienie spada .Po rozebraniu przodu widać było na chłodnicy u góry , Wada fabryczna (jedna z wielu) Hyundaia I40

Kabestan:
Tak jak mówi Bolek. Chłodnica to częsty przypadek w I40 patrząc po popularności aukcji na allegro. W moim też 2 lata temu przy stanie około 120 tys była wymieniana Chłodnica.

Drugi przypadek. Jesienią sprawdzali mi EGR. Odłączone rury na nowo założone zaczęły puszczać płyn chłodniczy. Okazało się, że oryginalne rozwiązanie z samozaciskającym się mechanizmem na łączeniu puściło i trzeba było dać tradycyjną opaskę zaciskową. Teraz jest szczelne.

Mariusz 71:
Mechanik mówił ze chłodnica do wymiany, trochę mnie zdziwiło bo poprzedni właściciel 3 lata temu wymieniał chłodnicę. Wczoraj zrobiłem 5 km zatrzymalem  się otworzyłem klape maski a tam widzę że ucieka plyn na łączeniu gumy pod korkiem od nakrętki chłodnicy i spywa po palstiku na sam dół gdzie jest mokro.Na początek zakleję gumę izolacją i zobaczę czy będzie ok.

MD13:
Mariusz 71, ja miałem zdeformowaną gumę w korku ( temat na forum o korku chłodnicy) i też mi płyn wyciekał . Wymieniłem korek i jest oki.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej