Forum > i40 VF

[i40 VF] Wyciek płyn chłodniczy

<< < (6/7) > >>

tygrysek13:
A więc jestem po wymianie chłodnicy. Co stwierdziłem? Nadkoli nie ma co ruszać. Wystarczy odkręcić po śrubce z każdej strony, żeby zdjąć zderzak. Reflektorów też zrzucać nie trzeba. Założyłem Nissena. Wszedł elegancko.

Pequeno:
Jak najlepiej, żeby nie narobić syfu, spuścić płyn z chłodnicy?  Nie mam garażu i będę musiał tą operację przeprowadzić gdzieś pod chmurką.W niektórych chłodnicach jest coś w rodzaju kurka, gdzie nawet można wężyk podłączyć. Czy ten sam patent  jest też w i40?
Pozdrawiam

Hani:
Jak dobrze kojarzę to po lewej stronie na dole chłodnicy jest korek spustowy taki motylek 😉

Pawełx52:
Podepnę się i dodam coś na swoim przykładzie, zaczęło się oczywiście od ubytku płynu, pierwsze wymieniłem korek nic to nie pomogło potem mechanik stwierdził uszkodzoną głowice, pękła wewnątrz ścianka jak określił i dla tego dawało ciśnienie na układ potem oczywiście wymiana rozwalonej chłodnicy. Po wymianie głowicy na nowa oryginalną  i chłodnicy zrobiłem 40 tysi, i narazie jest ok. Nie wiem czy tak czeste awarje chłodnic nie są w jakimś stopniu powiazane tak jak u mnie z głowicą ale to tylko może mój tak miał, trzeba jednak to kontrolować co i jak z płynem,.

tygrysek13:

--- Cytat: Pawełx52 w 23 Listopad 2020, 16:32:10 ---Podepnę się i dodam coś na swoim przykładzie, zaczęło się oczywiście od ubytku płynu, pierwsze wymieniłem korek nic to nie pomogło potem mechanik stwierdził uszkodzoną głowice, pękła wewnątrz ścianka jak określił i dla tego dawało ciśnienie na układ potem oczywiście wymiana rozwalonej chłodnicy. Po wymianie głowicy na nowa oryginalną  i chłodnicy zrobiłem 40 tysi, i narazie jest ok. Nie wiem czy tak czeste awarje chłodnic nie są w jakimś stopniu powiazane tak jak u mnie z głowicą ale to tylko może mój tak miał, trzeba jednak to kontrolować co i jak z płynem,.

--- Koniec cytatu ---

U mnie po wymianie też ubywa minimalnie płynu, ale nigdzie nie widzę wycieku. Auto nie kopci. W oleju też nie widać płynu.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej