Autor Wątek: [S-Coupe] Tarcze  (Przeczytany 5587 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Kucol

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« dnia: 08 Kwiecień 2012, 17:16:11 »
Witam potrzebuje wymienić tarcze tylko jakie polecacie miałem TRW no i je zwichrowało  jedna dość mocno. i pytanie jaka Firmę polecacie ?? (będę zakładał u mechanika ) chciałem ATE ale nie ma już :|

[ Komentarz dodany przez: IgoReCzeK: 2012-10-04, 09:02 ]
Tagowanie tematu.

Offline Zbyszek

  • Administrator
  • *****
  • Wiadomości: 1311
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Kwiecień 2012, 17:29:17 »
Cytat: "Kucol"
jaka Firmę polecacie ??

Nie widzę problemu, musisz tylko wcześniej nakreślić Swój sposób jazdy: miasto/trasa, szybko/wolno. Zakładam, że szybko i częste hamowanie z opóźnieniem= Brembo lub ATE ale nawet takie tarcze mogą się zwichrować w prosty sposób- myjka na gorące tarcze po forsownej jeździe lub nawet głupi wjazd w dużą kałużę na mocno rozgrzanych tarczach. Jeśli natomiast jazda niezbyt szybka i głównie miasto możesz spokojnie montować tanie, chińskie zamienniki (sprawdziłem).

[ Dodano: 2012-04-08, 17:31 ]
Cytat: "Kucol"
zwichrowało jedna dość mocno

Rozumiem, że dokonałeś pomiaru bicia tarczy na specjalnym urządzeniu pomiarowym? Jeśli tak i posiadasz paragon a nie minął okres 2 lat od zakupu- od razu reklamuj do sprzedawcy na zasadach rękojmi.

Offline Złośnik

  • Global Moderator
  • *****
  • Wiadomości: 1196
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Kwiecień 2012, 21:53:59 »
A jeśli nie mierzyłeś i wydaje ci się że bije na kole to poprostu mogło polecieć łożysko i piasta ma duże luzy i bicie.

Kucol

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Kwiecień 2012, 22:44:06 »
przy zdejmowaniu koł nagrywałem film tylko ta która bardziej bije mi sie nie nagrała ale mam z drugiej

Styl raczej sportowy

[ Dodano: 2012-04-08, 22:45 ]
po Świętach nagram film z drugiej tarczy i wam zamieszczę.

milky

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #4 dnia: 19 Kwiecień 2012, 08:28:28 »
No ok, a nie można wybrać się do mechanika z własnymi tarczami hamulcowymi do zamontowania? Rozglądnij się dobrze po allegro, albo innych sklepach internetowych z częściami samochodowymi. Jak jesteś zainteresowany to znajdą się i tarcze hamuclowe ATE.

;)

Sikorek

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Kwiecień 2012, 17:38:21 »
Kolego pamiętaj że pierwsze 200 km na nowych tarczach nie powinno się ostro hamować,teraz tarcze są tzw. szybko hartowane a użytkownik jest zobligowany (choć nikt o tym nie mówi) do "dohartowania" tarczy...
ja tak swoje załatwiłem...
120km/h(nowe tarcze) przymusowe ostre hamowanie + kałuża= wymiana tarcz po paru dniach    przetaczanie nic nie dało bo tarcza się rozhartowała.

Kucol

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #6 dnia: 20 Kwiecień 2012, 11:35:31 »
wiem ;) ale warto napisać :)

harabin

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Kwiecień 2012, 15:48:18 »
Może ktos chetny na nawiercane lub nacinane ? :D

LINK

Maciek

  • Gość
[S-Coupe] Tarcze
« Odpowiedź #8 dnia: 20 Kwiecień 2012, 17:37:40 »
Cytat: "harabin"
Może ktos chetny na nawiercane lub nacinane ? :D

LINK

Ale po co, skoro w Polszy masz uznane Mikody za pół tej ceny : >