Autor Wątek: ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????  (Przeczytany 1952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kartafilus

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????
« dnia: 23 Marzec 2020, 12:43:52 »
Witam Kolegów, mam i30 1.6 MPI z 2013 r. Przelatane 162 tys. Ludzie mówią że trzeba byłoby się zainteresować rozrządem choć nic nie grzechocze, niemniej zacząłem się interesować cena części i przy okazji okazało się że taki łańcuch jak mój bardzo rzadko występuje w sklepach bo to 24321 2B620 , który wygląda nie jak poprzednie łańcuchy B200 i podobno wzmacniany B220. Mój wygląda jak łańcuch do roweru 😁 Czy ktoś z kolegów wymieniał już taki model łańcucha i gdzie można kupić komplet z napinaczem i prowadnicami o kołach nie wspomnę , czy to ten co się często rozciąga? Ktoś ma jakieś fotki takiego rozrządu po zdjęciu pokrywy??? Kazde info mile widziane. Pozdrawiam Serdecznie

Offline btomek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 4
ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Maj 2020, 09:03:59 »
Jak dotąd nie pojawiały się informacje o rozciągających się łańcuchach w Hyundaiach. Sądzę, że przy 160tyskm nie ma co się martwić rozrządem. Wymieniaj olej co 10tyskm, kontroluj pracę silnika na zimnym.

Offline Jarek Cieszyn

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 79
ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Maj 2020, 14:32:26 »
Jakiś czas temu robiłem przegląd w ASO, znam tych mechaników od paru już lat i mówię jednemu, że wydaje mi się, że jakby czasem łańcuch się odzywał , no to mi powiedział, że to możliwe bo łańcuchy w I30 GD po lifcie się rozciągają często... hmm...

Offline abes99

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 19
ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????
« Odpowiedź #3 dnia: 11 Maj 2020, 16:10:44 »
Dopiero od 2013r. (nie wiem dokładnie od którego miesiąca) zaczęli montować nowy typ łańcucha (wzmocniony). Mam i30 GD 1.6MPI wyprodukowane w 2012r. i przy okazji robienia luzu na zaworach zauważyłem, że mam stary łańcuch, więc profilaktycznie zmieniłem na wzmocniony. Miałem taki jak na drugim zdjęciu po lewej, zmieniłem na ten po prawej...

Offline Ariel

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Odp: ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Czerwiec 2020, 22:45:50 »
Nie ma co myśleć o wymianie skoro nic nie wskazuje na to, że juz czas :) dbaj o wymiany olej na czas i następni właściciele na nim pojeżdżą

Offline Kocyk

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Odp: ROZRZĄD NIBY OKLEPANE ALE Czy NA PEWNO?????
« Odpowiedź #5 dnia: 19 Czerwiec 2020, 21:02:52 »
Nie ma co myśleć o wymianie skoro nic nie wskazuje na to, że juz czas :) dbaj o wymiany olej na czas i następni właściciele na nim pojeżdżą
Koła zębate pasują  pod ten nowszy typ łańcucha czy też trzeba wymieniać ?