Autor Wątek: [Getz TB] Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu  (Przeczytany 8354 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Prodigal Son

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« dnia: 11 Październik 2008, 21:14:38 »
Od miesiąca rodzina powiększyła się o kolejnego Hyundaia, tym razem nowego Getza. No i jest niewielki problem -jak w temacie. A konkretnie z przy jeździe po drobnych nierównościach z tyłu słychać stuki. Udałem się więc do salonu, żeby to przejrzeli. Auto posprawdzano, i pan mnie poinformował, że to jest naturalne dla Getza, że to osłony amortyzatorów, które z czasem powinny się dopasować i przestać stukać. A tak poza tym że nie ma żadnych problemów -zawieszenia bez zarzutu, hamulce również. Tłumik o nie się nie obija. Więc jestem w zasadzie uspokojony, ale chciałem się dowiedzieć, czy na forum ktoś miał podobne problemy, i czy one rzeczywiście same zanikną. Sprawa dla mnie jest o tyle dziwna, że mam też ośmioletniego Atosa, w którym nic a nic nie stuka. Więc dziwi mnie to stukanie w nowym aucie.
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 19:27:54 przez Brt »

kml

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #1 dnia: 11 Październik 2008, 21:20:50 »
Prodigal Son, a czy próbowaleś kalsycznej metody pt: "wizyta w innym warsztacie" + rwaki jak do przeglądu rejestracyjnego? Warto dać komu innemu poptrzeć, może jednak coś tam jest do poprawki.

Brt85

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #2 dnia: 11 Październik 2008, 21:35:52 »
Hmm... osobiście nie zauważyłem/usłyszałem żadnych dziwnych odgłosów z tyłu auta. Ostantio, jedyne co wydawało dziwne odgłosy to głośnik w przednich drzwiach, ale Panowie dokręcili i już po bólu.


Prodigal Son

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik 2008, 22:40:57 »
Jarek dzięki za namiar na informacje ze starego forum. Swoją drogą coś mnie zaćmiło, że tam nie poszukałem. Wniosek z tego, że można to zignorować, chociaż trochę to denerwuje. Przy okazji zajadę do stacji kontroli, mam tam kuzyna żony, to mi sprawdzi.

Jarek

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #5 dnia: 11 Październik 2008, 22:51:32 »
Mimo wszystko warto sprawdzić te stuki. ;-)

lolorama

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #6 dnia: 12 Październik 2008, 15:17:48 »
W moim Getzie, który ma dopiero tydzień było to samo - trzaski w tylnym zawieszeniu (szczególnie jak przejeżdżałem przez próg spowalniający). Pojechałem do ASO i tam gostek popsikał czymś tłustym gumy od tulejek (chyba o to chodziło) i jak dotąd jest ok. Dodatkowo podkleił taśmą tylną tablicę rejestracyjną.

Pozdrawiam

Witek

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #7 dnia: 12 Październik 2008, 21:50:38 »
Odnośnie stuków to radzę sprawdzić... tablice rejestracyjne czy nie biją o blachę (ramki) :)

lolorama

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #8 dnia: 12 Październik 2008, 22:29:55 »
I znowu pojawiły się stuki. Środek pomógł zaledwie na dwa dni. Temat tablicy jest już załatwiony, a zawieszenia jeszcze nie. Pojadę znowu do ASO i ........

kml

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #9 dnia: 13 Październik 2008, 08:21:08 »
lolorama, każ im wpisać w książke co robią.

sunok

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #10 dnia: 13 Październik 2008, 22:57:04 »
Ja w swoim Getzie 1.1 też mam wyraźnie słyszalne może nie stuki ale takie chrzęszczenie gumy w tylnym zawieszeniu. Prawdopodobnie na gumie w tulejach. Z obciążeniem w bagażniku lub teściową z tyłu jest bardziej słyszalne - samochód bardziej się ugina na progach spowalniających... Widzę że to jest powszechne :(
Dajcie znać jak coś wykombinujecie... ja jak na razie nie mam czasu jeździć do serwisu w ramach gwarancji (ostatnio czekałem 2h aż mi ustawili zbieżność). Miałem sam wpuścić tam jakiegoś oleju aby nasmarować bo sobie pomyślałem że tak mnie w serwisie "załatwią"... Na razie poczekam.

kml: zbieżność i korekcja ustawienia kierownicy też wpisywać?? Po co kazać im wszystko wpisywać?

kml

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #11 dnia: 14 Październik 2008, 08:56:17 »
sunok, jeżeli coś skrzypi w zawieszeniu CIĄGLE i CIĄLE nie mogą tego robić to niech wpisują wszystko - ja w pewnej chwili zacząłbym ich straszyć prawem do rękojmi i że albo to usuną albo niech wymieniają całe zawieszenie z tyłu bo mało mnie to obchodzi i ma byc cisza.

Uważam, że lepiej wpisywać wszystko bo niby nic a jak co do czego przychodzi to serwis "zapomina" ile razy co robił i nadal wmawia na siłę, że wszystko jest dobrze.

sunok

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #12 dnia: 25 Październik 2008, 13:35:24 »
Skrzypienie w tylnym zawieszeniu rozwiązałem poprzez spryskanie silikonem w sprayu części ruchomych i gumowych. Silikon poprawia smarowanie i nie jest agresywny dla gumy. Silikon nawet konserwuje gumę i przedłuża jej żywotność. butelka silikonu w spray za do kupienia 12zł. Zobaczymy jak długo będzie trzymać.

kml

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #13 dnia: 25 Październik 2008, 19:54:54 »
Cytat: "sunok"
butelka silikonu w spray za do kupienia 12zł. Zobaczymy jak długo będzie trzymać.


Do pierwszego deszczu większego.

artur17_33

  • Gość
Nowy Getz -stuki w tylnym zawieszeniu
« Odpowiedź #14 dnia: 26 Październik 2008, 11:27:25 »
Ja słusze tylko glośne tłumienie amortyzatorow ale tylko wtedy gdy samochodem wyjezdzam rano po padajacym noca deszczu... ale to tez tylko przez pierwszy 1km jazdy... jeżeli jest sucho jest wszystko ok.