Autor Wątek: Kontrolka santa fe sm  (Przeczytany 1197 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline OCEAN46

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Kontrolka santa fe sm
« dnia: 16 Luty 2020, 22:07:35 »
Witam od niedawna jestem dumnym wlascicielem hyundai santa fe sm 2,4benzyna gaz z 2001 roku,autko mnie milo zaskoczylo,jezeli chodzi o mechanikę to usunolem usterki ktore miał, sondę, poduszkę kierowcy,rozrzad i lozyska,olej plyny,filtry,zostala mi jedna niewiadoma,żółta kontrolka w ksztalcie płomienia, nie spotkalem się wcześniej z czymś takim, zresztą jak większość ktorych pytałem, irytuje mnie to bardzo i coraz bardziej, prosze o pomoc o ile ktos bedzie coś wiedział na ten temat.Hultaja mam od 2 miesiecy, auto niespodzianka,codziennie czymś mnie zadziwia, ostatnio mnie wystraszył ,brakiem plynu w zbiorniku ,dolewalem 3 dni A po płynie ani śladu, okazało się że był zapowietrzony,czekam na jakieś sugestię w sprawie tej kontrolki.I pytanko wymieniłem olej na Castrol10w40 czy tzn mechanik to zrobił, ja nie miałem pojęcia jaki olej wlać czy to będzie dobry olej?Czy szybko zmienić, jeżdżę i nic się nie dzieje

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Kontrolka santa fe sm
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Luty 2020, 06:54:56 »
[ Dodano: 2020-02-17, 06:58 ]
Co do kontrolki to nie wiem. Może jakieś zdjęcie??
Co do oleju to mógł wlać coś lepszego niż Castrol.
Nie wiem jaki olej potrzebuje ten silnik,ale katować go 10w40 to słabo trochę.
Ja do swojego 2.0 Crdi leje 0w40 i wszystko gra. Jak by mi spalał olej to i może bym taki 10w40 wlał.

Patrzyłem na stronie Ravenola i faktycznie do tego silnika jest 10w... przewidziane.
Widocznie tak ma być.

Offline OCEAN46

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Kontrolka santa fe sm
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Luty 2020, 19:10:26 »
Witam,czy naprawdę nikt nie ma takiej kontrolki?to może być coś poważnego,zapala się gdy tylko włączę swiatla,postaram się dodać zdjęcie,żółty płomień.

Offline vanhelsing

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 409
Kontrolka santa fe sm
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Marzec 2020, 18:12:13 »
Cześć. Na pewno kontrolka włącza się jak włączysz światła? A nie jak np. włączasz zapłon? Jak szybko orientacyjnie przełącza się auto na gaz?