Autor Wątek: Ukryte menu w radiu  (Przeczytany 9363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Ukryte menu w radiu
« dnia: 29 Styczeń 2020, 18:16:16 »
Siema, natknąłem się w internecie na ukryte menu w naszych radiach, mianowicie są dwa, jedno się włącza w menu wygaszacza ekranu a drugie w informacjach o radiu. U mnie w radiu bez nawigacji da się wejść tylko do tego (chyba), które załącza się w informacjach. I tutaj pytanie do was, czy ktoś z was już się tym bawił? da się tam coś "ulepszyć" lub włączyć ukryte funkcje? szczerze mówiąc, to przypadkowo włączyłem coś od nawigacji i stworzyła mi się nowa zakładka na ekranie licznika, z napisem brak karty sd. Dziś wieczorem jeszcze się przejdę do auta i sprawdzę co tam jest jeszcze.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #1 dnia: 29 Styczeń 2020, 19:28:23 »
Zdradź jak tam wszedłeś lub podlinkuj źródło...
Widziałem na necie jakieś opisy, ale głównie do wersji z navi, niestety wersje pośrednie (kolor-navi) na zachodzie w zasadzie nie występują, tylko u nas mogli na coś takiego wpaść  :evil:

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #2 dnia: 29 Styczeń 2020, 19:49:31 »
Tu jest filmik:



Klikamy w samych rogach 😉

[ Dodano: 2020-01-29, 19:56 ]
Przyppminam ze nie mam nawigacji a W ustawieniach..  module info >  3strona > dr info log > gps/dr information  jestem w stanie odnaleźć swoje współrzędne.

Offline mati1411

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 23
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #3 dnia: 31 Styczeń 2020, 16:31:18 »
Właśnie ostatnio dyskutowałem o tym że jestem praktycznie pewien że da się przełożyć 1-1 radio małe na pełną navi i tak samo jestem pewien że panel klimatronika gdyby podłączyć zamiast zwykłej manualnej klimy to by działał w 100%. Kusi mnie żeby poszukać jakiegoś rozbitka i np kupić taki panel. nie wiem tylko czy miejsce jest takie samo.

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Luty 2020, 23:20:56 »
klimy nie podłączysz :D wymiary wydają się być takie same, myślałem o tym do klimatronica jest więcej wtyczek, porównaj zdjęcia na allegro :P ewentualnie jak jesteś silny wpostanowieniach, to próbuj i pochwal się efektem :P :P

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Luty 2020, 09:29:15 »
Ester90, pytanie czy w desce jest więcej wtyczek :)

Offline rawemon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #6 dnia: 02 Luty 2020, 09:38:24 »
Ja wszedłem w ukryte menu, bo chciałem aktywować wifi, ale nie udało mi się. A obejrzałem kilkadziesiąt filmów na YT na ten temat.

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Luty 2020, 17:16:21 »
Cytat: "iPeace"
Ester90, pytanie czy w desce jest więcej wtyczek :)


nie wykluczone ;)

[ Dodano: 2020-02-02, 17:17 ]
Cytat: "rawemon"
Ja wszedłem w ukryte menu, bo chciałem aktywować wifi, ale nie udało mi się. A obejrzałem kilkadziesiąt filmów na YT na ten temat.


A jakie masz radio? i w które menu wszedłeś ?

Offline rawemon

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #8 dnia: 02 Luty 2020, 20:33:17 »
Radio bez navi z android auto.

Offline Ester90

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 32
Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #9 dnia: 02 Luty 2020, 20:43:54 »
i udało Ci się wejść do menu z poziomu wygaszaczy? czy z informacji o systemie? czytałem na jakimś forum, że trzeba mieć starsze oprogramowanie i dopiero wtedy się da.

póko co są tam do ściągnięcia softy i filmiki co jak robić, ale nie mam pojęcia czy jest polski język do wyboru

dla ciekawskich podsyłam link do tematu,
https://forum.xda-developers.com/general/connected-car/hack-navigation-multimedia-systems-kia-t3892333/page29

Offline kabi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Luty 2022, 23:21:45 »
W poniższych dwóch filmikach pokazuję jak wejść do Engineering mode i do menu dilera w radiach montowanych w przedliftach ( soft 211027). Sposób wejście do menu dilera działa również w radiach poliftowych.

ENGIMERING MODE

MENU DILERA
« Ostatnia zmiana: 18 Luty 2022, 23:28:03 przez kabi »

Offline Pomi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Odp: Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Luty 2022, 18:50:48 »
Coś więcej można włączyć w tych opcjach niż wyszło z salonu? Czy tylko diagnostyka poszczególnych elementów? Z góry dziękuję za odpowiedzi

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 279
Odp: Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #12 dnia: 20 Luty 2022, 16:42:31 »
Czy ja dobrze widzę, że tam jest literówka? Restowanie (zamiast Resetowanie)

Offline taki--jeden

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Odp: Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #13 dnia: 21 Luty 2022, 09:37:12 »
Radio z małego na duże (obojętne wersja z navi czy bez) się są wymienić. Jedynie trzeba pamiętać o antenie GPS z wtyczką Fakra i ewentualnie kratce nawiewu z wejściem na SD (nie ma ich na allegro/olx).

Nawet da się wsadzic to radio 10.25 cala i też działa. Przerabiałem u siebie przejście z radia 8 cali bez navi na 8 cali z navi a później do tego 10.25

Offline dar!usz

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 42
Odp: Ukryte menu w radiu
« Odpowiedź #14 dnia: 21 Wrzesień 2023, 10:34:19 »
Podepnę się  pod wątek. Mam pytanko.
W jaki sposób używać oryginalnego radia Hyundai by móc korzystać z nawigacji Google maps oraz radia FM lub słuchać muzyki z pendrajwa? Oczywiście w tym samym czasie. Mając na ekranie i mapy i radio.
« Ostatnia zmiana: 21 Wrzesień 2023, 10:39:52 przez dar!usz »