Autor Wątek: [i40 VF] Blacharka - opinie  (Przeczytany 6952 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #15 dnia: 16 Grudzień 2019, 11:25:56 »
Róbcie, róbcie chłopaki  a potem Was kopna z tym w zadek. Zwłaszcza jak będzie >5 lat.
Gwarancja na blachy w hyundaiu to czyta fikcja. No chyba że ktoś będzie czekał aż dziura się zrobi/wleje mu się do środka - dopiero perforacja dla nich się liczy.
Poza tym w temacie ognisk rdzy nad szybą oni oczywiście nic nie wiedza o problemie. Jak ze wszystkim co jest typowe dla ich modeli  ;-) Wg nich to wina eksploatacji - uderzone kamieniem, uszkodzona mechanicznie powłoka. Przerabiałem. Lepiej to co dacie im za ten przegląd blachy odłożyć na kupkę dla swojego blacharza albo jak nic nie będzie przelać do żołądka.
Wiem, wiem - zawsze można iść do sądu.
A w temacie - 1 plamka nad przednią szyba i widać (normalnie nie widać bo schowane) brązowy nalot na zgrzewach tylnej klapy przy klamce (sedan)
2012 rok.

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #16 dnia: 17 Grudzień 2019, 18:51:07 »
To mi uznali reklamację na dach na wiosnę będę robił . Bo wolę przeczekać zimę .

Offline Alonzo_

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 349
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #17 dnia: 23 Grudzień 2019, 14:10:31 »
Widzę kolego masz '15 rocznik - wygląda na to że jak się jest jeszcze w czasie 5-letniej gwarancji to się wywalczy.
Mi wyszło rok po i mnie olali. Wtedy ja olałem te coroczne przeglądy blachy.

Offline mazi1001

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #18 dnia: 24 Grudzień 2019, 22:06:03 »
Ja mam pryszcza na tylnej klapie

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #19 dnia: 24 Grudzień 2019, 22:55:14 »
Ja bym się tak nie cieszył, że uznali gwarancję na dach. W i20 częste były przypadki rdzewienia przy klamkach to jak już zamalowywali rdzę a nie cały element.

Offline Scp

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #20 dnia: 02 Styczeń 2020, 14:11:21 »
Cytat: "mazi1001"
Ja mam pryszcza na tylnej klapie


Potwierdzam u mnie też sie kropka rdzawa pojawiła na klapie tylnej, tuż obok znaczka hyundai.
Gwarancja została uznana i bedę robił pod koniec miesiąca w ASO w dodatku uznali mi gwarancje na teleskopy tej klapy bo nie ciągną jej do góry w pełni. Ale oby śmieszniej było jak robiłem przegląd perforacji to nic nie wykryli a liczyłem że znajdą, musiałem palcem wskazać...

W lecie planuje okleić folią bezbarwną 3M całe auto i problem zniknie z odpryskami i słabym lakierem.

Offline Oreg0n

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Odp: [i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #21 dnia: 22 Listopad 2020, 17:37:52 »
Moje auto rocznik 2014  mam od nowości. Jakieś 2 lata temu zauważyłem pęcherze rdzy na styku szyby z dachem. Zgłosiłem to do ASO auto było na gwarancji jeszcze. Próbowałem aby to zrobili w ramach gwarancji ale nie zgodzili się. Nie miałem czasu ani energii na prawnicze bitwy, odpuściłem temat. Wracam do tego teraz ponieważ zaczyna to już bardzo źle wyglądać. Mam 5 pięknych pęcherzy na krawędzi i 2 mniejsze ale już na dachu jakieś 7 cm od krawędzie. żadne tam historie o kamykach nie wchodzą już w grę. Blacharka dachu zwłaszcza to bardzo słaby punkt tego modelu.
Czy ktoś z was naprawiał ten dach ? Czy aby wyczyścić tę rdzę koniecznie jest wycinanie przedniej szyby ? Czy należ malować cały dach, czy wystarczy tylko tą przednią część ? Jaki jest koszt takiej usługi w Polsce ?