Autor Wątek: [i40 VF] Blacharka - opinie  (Przeczytany 7018 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Blacharka - opinie
« dnia: 08 Maj 2019, 07:38:12 »
Jak wygląda jakość blach? Czy Rocznik 2013-2014 ma tak samo dobre blachy jak Audi A4 B8 czy są to gorsze blachy i jest możliwość korozji? W Audi A4 B8 nigdy nie widziałem, aby w jakimś miejscu gdzieś korozja się pojawiła :) Czekam na Wasze opinie

Offline jacekrys

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Maj 2019, 19:46:03 »
Mam I40 z 2013go,  brak sladów korozji. Raczej powiedziałbym ze auto bardziej poddatne  na zadrapania, Czekam na cieple dni i kładę porcelanę. Zobaczę po zabiegu jak sie pacjet bedzie zachowywać

Offline ghost2255

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 60
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #2 dnia: 08 Maj 2019, 21:36:56 »
Karoseria nie jest ocynkowana, ale jest w miarę dobrze zabezpieczona przed korozją  dzięki innym powłokom galwanicznym.
Nie jest to poziom Audi, ale jest dużo lepiej, niż np. w Maździe.
Warto poprawić powłokę w kilkuletnich autach od spodu i przez co najmniej kilkanaście lat od wyjazdu z fabryki nie powinno być problemu z korozją.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1464
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #3 dnia: 08 Maj 2019, 22:16:28 »
Wyjdzie jak i40 osiągną wiek tych audi czy blacha dobra.  O ile mi wiadomo i20 czy i30 raczej jakością blach przypominają klasę niższą. A jak nie ma ocynku to kiszka przy nawet zwykłych rysach może być problem.
 Widziałem u mechanika citroena chyba c2 i miał zgnieciony przód a mimo, że stał prawie rok to miał zero rdzy na  elementach nawet uszkodzonych. U mnie w getzie jest jakiś tam ocynk ale po uszkodzeniu maski w wypadku nalot rdzawy wyszedł po ponad tygodniu w miejscach gdzie lakier odpadł. Szok ale to francuz więc podobno tak mają.

Offline Jacek72

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 51
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Maj 2019, 09:53:12 »
Nikt nie wspomina o pojawiającej się rdzy nad przednia szyba, na dachu. Mały odprysk, nieuniknione niestety i idzie rdza. Był temat o tym. Przez to ponownie były lakierowane w autach  dachy..

Offline Alfred

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 160
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #5 dnia: 09 Maj 2019, 10:35:24 »
Z tego co ja wiem problem z blachą jest w autach po FL. Przed nie słyszałem. Sam mam z 2013. Są odpryski ale rdzy nie widzę. Auta po 2015 problem mają. Sam widziałem jak rdzewieją bo znajomy takiego ma (biały kolor).

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #6 dnia: 09 Maj 2019, 10:41:00 »
było na forum ,że po FL (po 2015) jakość blachy poszła w dół.

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #7 dnia: 11 Maj 2019, 16:41:54 »
Sprawdźcie sobie pod wlotem powietrza, pod tym czarnym plastikiem, jak odkręciłem wlot powietrza, poodpinałem i podniosłem plastik, to cała listwa metalowa jest ładnie zardzewiała, będę musiał coś z tym zrobić. Dach już malowałem, bo przy szybie od obić ruda zaczynała się dobierać. Blachy w Hyundaiu są niezbyt dobre moim zdaniem.
Teściu ma i30 z tego samego roku, jak podniosę klapę bagażnika to od spodu klapy też ładna rdza.

Offline Chrabo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #8 dnia: 11 Maj 2019, 18:58:43 »
A co to jest to "FL"? Mógłby ktoś rozwinąć skrót temat?

Potwierdzam że w i30 cienko wygląda z zabezpieczeniem przed korozją. Maska miała jakąś lekką kolizję i rdza wychodzi na wierzch już. Tak samo przy uchwycie maski gdzie wchodzi w zaczep. Z tyłu pod klapą bagażnika też ładne ogniska i nie wiem gdzie i co mogę z tym zrobić. A jeszcze na dachu dwa odpryski małe od kamyczków jakichś pewnie. W okolicy jak pytałem lakierników itp to albo "tylko całe elementy robimy" albo doradzają samemu jakiś środek kupić co wyżre korozję i pędzelkiem sobie to zakryć  doraźnie :-/

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #9 dnia: 11 Maj 2019, 19:30:03 »
"FL" to pewnie chodzi o te samochody po lifcie. Piszą że jeszcze gorsze mają blachy. W poprzednim samochodzie Oplu Vectrze blachy były super, miał 15 lat i zero rdzy. Odpryski były i nic się nie działo, bo grubo było ocynku. Teraz chyba nikt samochodów  tak nie robi, jak jest ocynk to jest go mało że jak kamyk uderzy to razem z lakierem odpada. Jest to tak zwane celowe postarzanie produktów, żeby klient zaraz wrócił ponownie po nowy samochód jak gwarancja się skończy. I co gorsze w tym przypadku ekologia się nie liczy tylko pieniądz. Produkować i śmiecić.

Offline ghost2255

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 60
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj 2019, 19:43:37 »
FL=facelifting

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1464
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #11 dnia: 12 Maj 2019, 17:38:29 »
Szkoda, ale blachy są chyba z tej huty co bierze mazda. Hyundai by był fajny gdyby poprawili ocynk a tak nie wygląda do ciekawie. A te wykwity to człowiek widział w maluchu czy nawet w tico. Ale te auta miały kilkanaście lat.
Sam nie jestem zwolennikiem citroena ale miałem porównanie zabezpieczenia korozyjnego blach.
Czemu rozbita cytrynka ma blachy bez rdzy a stoi na dworze ponad pół roku. A u mnie elementy po 2tyg mają nalot z rdzy czy to maska czy błotnik identycznie.

Offline hyubi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 87
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #12 dnia: 15 Maj 2019, 16:37:52 »
Może ktoś podpowie jaki w miarę dobry czujnik do mieżenia lakieru kupić?

Offline konradek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 52
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Grudzień 2019, 09:21:41 »
Dowiedziałem się niestety, że w i40 występuje problem ze rdzą na dachu, krawędź przy przedniej szybie. I jest to niestety popularna usterka, więc róbcie przeglądy nadwozia i obserwujcie dachy.

Offline kamil231987

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 28
[i40 VF] Blacharka - opinie
« Odpowiedź #14 dnia: 14 Grudzień 2019, 13:53:37 »
Ja właśnie tak robię w aso przegląd nadwozia płaciłem 50zł więc tanio a jak wyjdzie rdza to mam głowę spokojną .