Autor Wątek: wymiana filtra paliwa Hyundai 1.6 crdi 2017 PD  (Przeczytany 2787 razy)

0 użytkowników i 2 Gości przegląda ten wątek.

Offline MarianH

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
wymiana filtra paliwa Hyundai 1.6 crdi 2017 PD
« dnia: 14 Styczeń 2020, 15:43:07 »
Witam
Niedawno wymieniłem filtr paliwa w 1.6 crdi 2017 PD (wtryski Boscha). Jakby ktoś chciał to ten post może się przydać. Filtr oryginał UFI kupiłem za 138 pln w sklepie stacjonarnym.

1) Odłączyć należy akumulator, najpierw -, potem plus. Wyjmujemy akumulator.
Można zdjąć pokrywę filtra powietrza, będzie więcej miejsca.

2) Odpinamy kabelki od sterownika

3) Odkręcamy podstawkę od sterownika, 3 śrubki (jedna niewidoczna po prawej na zdjęciu)

4) odpinamy 2 wtyczki i odkręcamy mocowanie filtra paliwa (czarny koszyk). Łącznie 2 śruby i 3 nakrętki.

5) zdejmujemy 2 wężyki paliwa. (Najpierw luzujemy pomarańczowe blokady).

6) odkręcamy śrubki, na początku były torksy....
Po jakimś czasie 2 śrubki zostały przerobione brzeszczotem i odkręcone. Po odkręceniu widoczny...klej na śrubkach.

7) do nowego filtra wlałem olej napędowy jak najwięcej się dało.

8) Przekładamy czujniki.
Wkręcamy 2 śrubki (smarujemy je klejem do śrub  :mrgreen: )

9) Po zamontowaniu filtra do koszyczka i zamocowaniu, przytwierdzamy sterownik auta.

10) Wkładamy akumulator, najpierw +, potem -;
dalej pokrywa od filtra powietrza

11) użytkownicy i30 nowszych modeli niestety mają bardzo utrudniony dostęp do oprogramowania i diagnostyki, stąd odpowietrzałem filtr paliwa przekręcając wielokrotnie klucz w stacyjce (bez odpalenia samochodu). Wtedy pompa  paliwa niskiego ciśnienia w baku odpowietrzyła układ. Po tych czynnościach auto odpaliło bez problemów.
Podsumowując, pierwsza wymiana filtra najlepiej w ASO:
wymiana 215pln + 205 pln za filtr
W pakiecie może być taniej z kilka procent  ;-)
Jeszcze mała uwaga odnośnie filtra powietrza. Dość szybko się brudzi a jeżdżę po asfalcie. Tak więc sprawdzenie przy 30tyś, a wymiana przy 60tyś to według mnie trochę dużo.

Z racji mojego niedużego doświadczenia, proszę o uwagi i usprawnienie procedury

Offline weuek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1096
wymiana filtra paliwa Hyundai 1.6 crdi 2017 PD
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Styczeń 2020, 16:33:48 »
Fajnie, że masz pompę w baku - w swoim byłym dieslu nie miałem, więc odpowietrzanie było bardziej pracochłonne (wielokrotne dolewanie paliwa strzykawką). Ale za to dobry filtr tylko 50 zł (wymienny sam wkład).