Autor Wątek: [Santa Fe SM] Do 2000 obr/min brak mocy - czarny dym przy pr  (Przeczytany 8528 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Do 2000 obr/min brak mocy - czarny dym przy pr
« dnia: 05 Kwiecień 2012, 16:29:48 »
I znowu Santek u mechanika - 3 raz w ciągu miesiąca  :-(
Zdarzenie nagłe- w trakcie jazdy wszystko OK, po przejechaniu ok 10km krótki postój, potem przejechane jakieś 3km wszystko OK, krótki postój i podczas ruszania zgasł mi silnik, uruchomiłem go i od tego momentu totalny brak mocy na obrotach do 2000, powyżej jak wchodziła do pracy turbina moc wracała, ale potem w czasie jazdy zauważyłem w tylnym lusterku czarny dym.
Na wolnych obrotach nie kopci, dopiero podczas przegazowania wydobywa się czarny jak smoła dym.
Wstępna opinia mechanika wyklucza wtryski - podejrzewa układ dolotowy powietrza, może przepływka ale to dopiero będzie wiedział jak podepnie do kompa.

Może koledzy mają jakąś sugestię, może ktoś gdzieś widział jakiś post w podobnym temacie - mnie się nie udało znaleźć.

gacus2004

  • Gość
[Santa Fe SM] Do 2000 obr/min brak mocy - czarny dym przy przegazowaniu - nagłe!
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Kwiecień 2012, 17:15:56 »
Zawór EGR też bym sprawdził, może być do wymiany albo do wyczyszczenia. W tych silnikach po pewnym przebiegu lubi się zacinać i objawem jest brak mocy i dymienie.

krzysiek_tk

  • Gość
[Santa Fe SM] Do 2000 obr/min brak mocy - czarny dym przy przegazowaniu - nagłe!
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Kwiecień 2012, 17:16:50 »
Nie wiem czy pomogę i czy w Santa Fe jest tak samo jak w Audi, ale miałem kiedys w A4 1.9TDI taki sam przypadek, winowajcą okazał się pęknięty gumowy wąż doprowadzający powietrze do intercoolera. Może sprawdź w jakim stanie są węże - czy nie ma jakiejś nieszczelności.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
[Santa Fe SM] Do 2000 obr/min brak mocy - czarny dym przy przegazowaniu - nagłe!
« Odpowiedź #3 dnia: 05 Kwiecień 2012, 17:43:54 »
teraz Santek jest w rękach mechanika - jutro będę miał diagnozę, ale o EGR zapomniałem - faktycznie to może być to.
Przewód może być ale raczej nie w moim wypadku - sam od siebie by tak nie rozszczelnił się przecież


Piwo dla Pana gacus2004 - to był EGR - wyczyszczenie na razie pomogło - na szczęście skończyło się na 40 zetach   :-D