Autor Wątek: Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik  (Przeczytany 1371 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« dnia: 13 Grudzień 2019, 20:06:32 »
Witam Czy w automatycznej skrzyni F4A42 W Tucsonie JM jest odpowietrznik? Jeśli tak to gdzie bo nie mogę namierzyć.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« Odpowiedź #1 dnia: 14 Grudzień 2019, 13:36:49 »
Też nie widziałem nic takiego.
A co się dzieje??

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« Odpowiedź #2 dnia: 14 Grudzień 2019, 17:02:51 »
Wyżuca mi olej ze skrzyni simeringiem na wyjścu wałka ze skrzyni poołlączenie skrzyni z reduktorem już drugi raz. Tydzień pojeździł po wymianie i znów wyrzuciło, mechanicy rozłączyli skrzynię od reduktora i w dolnel części był olej. Więc podejrzewałem że robi się ciśnienie i wtedy wyrzuca albo taki dziadowski simering kupiłem choć uszkodzony nie był więc zaczołem szukać ale nie znalazłem odpowietrznika a wiem że inne skrzynie mają a ta chyba nie.

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« Odpowiedź #3 dnia: 15 Grudzień 2019, 04:33:34 »
No ja nie widzę odpowietrznika.
No możliwe,że musisz kupić dobrej firmy uszczelniacz np jakieś corteco czy inny.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« Odpowiedź #4 dnia: 15 Grudzień 2019, 18:03:25 »
No właśnie był corteco i przeciekał po tygodniu, teraz kupiłem niby oryginalny w firmie handlującej częściami do hyundai i zobaczymy co będzie narazie dzięki za zainteresowanie i pozdrawiam. Ten uszczelniacz niby oryginał po 1 dniu puścił nie wiem co jest grane jadę do innego mechanika i sam wszystko sprawdzę bo nie mam już zaufania do innych mechaników.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« Odpowiedź #5 dnia: 16 Grudzień 2019, 18:37:34 »
Dla wiadomości innych uzytkowników Hyundai ze skrzynią automatyczną jak moja otóż odpowietrzenie jest w miarce poziomu oleju są na niej specjalne wycięcia na gumowej części miarki tuż przy końcu zatyczki gdzie dotyka rurki wlewu oleju.

Offline autoelektryk1967

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 59
Tu ćson JM skrzynia automat - odpowietrznik
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Grudzień 2019, 22:13:22 »
Co do przecieków ze skrzyni to jest jeszcze oring między skrzynią a reduktorem którego pewnie mechanik nie założył ale to sprawdzę jak ponownie zdemontuję skrzynię.