Autor Wątek: [i40 VF] brak świateł cofania  (Przeczytany 906 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline szymonmysza

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 3
[i40 VF] brak świateł cofania
« dnia: 06 Grudzień 2019, 13:19:23 »
Witam, mam mały problem a mianowicie brak świateł cofania, po załączeniu biegu wstecznego kamera się uruchamia i czujniki a światła nie świecą, żarówki sprawne, bezpiecznik sprawny i prawdopodobnie czujnik na skrzyni biegów również sprawny, pisze prawdopodobnie bo widziałem dwa czujniki kolo siebie jeden na pewno puszcza sygnał do kamerki bo jak zrobiłem zworkę to kamera działała a gdy ja wyjąłem to przestała drugi natomiast nie daje żadnej reakcji, brak napięcia 12 v.
1 Czy kamera cofania i światła cofania używają tego samego czujnika na skrzyni biegów ?
2 Co to za czujniki i dlaczego są dwa kolo siebie ? (na gorze skrzyni dostęp po wyjęciu filtra powietrza )
Domyślam się ze moze to być przewód tylko jak mam znaleźć gdzie jest problem ?
W ostateczności planuje wymienić żarówki na 6v i podpiąć się pod kamerkę cofania, czy ktoś już tak robił i czy muszę ciąć przewody, czy mogę pościć 6v po kablu który wraca od świateł cofania z powrotem do komory silnika ?
Z gory dziękuje za jakakolwiek pomoc, moze ktoś ma jakiś schemat albo jest jeszcze jeden bezpiecznik o którym nie wiem ?