Autor Wątek: Box tuning do 1,0 T -GDI  (Przeczytany 1976 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maciuspala

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Box tuning do 1,0 T -GDI
« dnia: 13 Listopad 2019, 18:23:02 »
Witam
Postanowiłem podzielić się wrażeniami po montażu chip boxa z firmy V-Tech do modeli I30 z silnikiem 1,0 T-GDI.
Z uwagi, iż auto nowe na gwarancji i z silnika turbo zawsze można coś wyciągnąć postanowiłem zainstalować box. Niestety program napisany w sterownik wykryje serwis na przeglądach a wirus naprawdę potrafi obudzić bestie w każdym silniku.Box z firmy V-Tech , z uwagi na fakt iż to firma znana i szanowana , no wirusa bym tam nie robił bo jest mnóstwo firm które lepiej i taniej potrafią to zrobić ale programik do boxa ingeruje tylko w kilka parametrów .
Cena wersji base czyli podstawowej to 480 zł i przychodzi pudełeczko z dokładnymi zdjęciami montażu i tu duży plus bo są zdjęcia silnika i strzałki gdzie są wtyczki ....Są wersję droższe dające więcej mocy ale łatwiej wyłożyć 480 zł niż 1000 zł nie do końca będąc pewien efektow.Producent obiecuje ok 10-12 km więcej i po zainstalowaniu boxa czuć różnicę , auto wyraźnie lepiej się zbiera , może to nie rakieta ale różnice czuć .
Sam montaż akurat w i30 to zajmuje trochę czasu bo trzeba zdemontować dolot do filtra powietrza a żeby to zrobić bez śladu to zeszło mi ok 30 minut, teraz myślę że za drugim razem zejdzie mi poniżej 10 minut a po kilku próbach spokojnie 5 minut wystarczy , gdyby nie osłona filtra montaż zajął by 2 minutki.
VTech twierdzi że po zastosowaniu się do ich zaleceń tj zamknięcie auta z otwartą maska i odczekanie 3 minuty spowoduje że żaden sygnał o wypięciu wtyczek nie będzie widoczny przy serwusie.
Zapraszam do dyskusji i pytań , mam nadzieję że temat się przyda innym ....

Offline Zibi.S68

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 272
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Listopad 2019, 21:45:29 »
Nie będę tej firmy reklamował bo zrobiłem tam 3 samochody box-sów nie zakładałem z każdego jestem zadowolony. powiem tak jeżeli inne firmy nie potrafią czegoś zrobić odsyłają właśnie do nich i tak sobie myślę, że kasa to nie wszystko

Offline maciuspala

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Listopad 2019, 08:20:38 »
Akurat ja też nie robiłem ale od znajomych słyszałem że V tech teraz robi masówkę, ma sporo "oddziałów" i programy robi raczej bezpieczne dla siebie ....Moje zdanie jest takie że program powinien robić ktoś kto specjalizuje się w danej marce, JTD robiłbym u kogo innego a Japończyka u kogo innego a TDI to już każdy umie zrobić ....
Kiedyś miejscowy macher powiedział mi że z 1,4 TDI 80 KM wyciągnie 120 KM lub więcej to zabrałem auto bo wiem że inni robią 95-do max 105 więc gość miał średnia wiedzę bo raczej nie spodziewałem się że magikiem jest.

Offline ryli1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Listopad 2019, 10:15:42 »
Chętnie wypróbowałbym box do 1.4 t-gdi, ale chyba do tego silnika v-tech nie ma boxa.

Offline maciuspala

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #4 dnia: 20 Listopad 2019, 16:03:45 »
Ma, tylko wystarczy napisać jaki silnik i zrobią, wybierasz w ich sklepie silnik jakikolwiek czyli diesel a w uwagach piszesz rok i model silnika.

Offline maciuspala

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 14
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #5 dnia: 25 Listopad 2019, 07:17:45 »
Dziś jadę na serwis wiec wczoraj zdemontowałem boxa, czas demontażu gdyby wtyczki nie stawiały oporu, poniżej 2 minuty.
Zrobiłem testy przed demontażem jak i po i oczywiście są to moje obarczone błędem wyniki ale powtórzone za każdym razem 3 razy.
bez boxa :
0-100 km/h -średnio 11,40 sek
60-120 na 3 biegu 10,8 sek
z boxem
0-100 km/h 10,45 sek
60-120 na 3 biegu 10,10 sek

Subiektywnie czuć sporo większą różnicę, zwłaszcza na 3 biegu.
Oczywiście są to pomiary amatorskie ale odzwierciedlają różnicę.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #6 dnia: 27 Listopad 2019, 13:49:46 »
Cytat: "maciuspala"
czuć sporo większą różnicę, zwłaszcza na 3 biegu.


Cytat: "maciuspala"
bez boxa :
60-120 na 3 biegu 10,8 sek


Cytat: "maciuspala"
z boxem
60-120 na 3 biegu 10,10 sek


Gdzie ta różnica :roll: ?

Offline ryli1

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 29
Box tuning do 1,0 T -GDI
« Odpowiedź #7 dnia: 28 Listopad 2019, 09:48:11 »
Cytat: "maciuspala"
Ma, tylko wystarczy napisać jaki silnik i zrobią, wybierasz w ich sklepie silnik jakikolwiek czyli diesel a w uwagach piszesz rok i model silnika.


Niestety odpisali , że trzeba by dostroić do tego silnika u nich na miejscu, a ja w tej sprawie z Poznania do Krakowa nie pojadę  ;-) .