Autor Wątek: Amortyzatory  (Przeczytany 1787 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Tan

  • Gość
Amortyzatory
« dnia: 07 Październik 2008, 12:45:31 »
Witam
Przyszedl czas na zmiane amortyzatorow z tylu, tylko jakie kupic aby byly dobre i nie za drogie, nie mam ochoty ladowac po 250zl za amortyzator, do auta wartego pare tysiecy.
Jakiej firmy amorki beda dobre (nie oczekuje idealu) w dobrej cenie, a jaka firme omijac z daleka?

IgoReCzeK

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #1 dnia: 07 Październik 2008, 12:56:04 »
Witam. Do Hyundai'a mogę polecić amortyzatory firmy Kayab ( KYB ). Zróżnicowanie cen jest dość duże przy całkiem dobrych parametrach - można wybrać sobie również coś tańszego. Pozdrawiam Igor.

Tan

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Październik 2008, 14:58:59 »
Taka: Kamoka (czeskie) sa nader tanie na allegro po 110zl, jak z ich jakoscia, cana mi odpowiada :) sa tez oryginalne Hyundai za 170zl, ale to juz spora roznica, wolabym cos w granicach 110-130zl.

kml

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2008, 17:19:22 »
Tan, to nie jest duża różnica: ja bym wolał oryginał na fakturę niż nie wiadomo co. Jak nie masz kasy to zrób najpier przód a potem tył etc. Amortyzatory to za poważna sprawa na jakies eksprymenty, moim zdaniem.

Tan

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Październik 2008, 17:34:05 »
Z przodu mam dobre (73/71). Z tylu mialem slabe, a ostatnio dobilem wozac po 360kg w bagazniku (remont chaty). Niby roznica nie duza, ale tu 70x2+100 zalozenie i mamy juz sporo, a w trakcie remontu domu jestem splukany. Wiec wolalbym jednak zaoszczedzic. Moze jeszcze ktos sie podzieli oponia, moze ktos kupil jakies tansze i sie wypowie?

kml

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #5 dnia: 07 Październik 2008, 17:40:28 »
Tan, oszczędny płaci dwa razy. Kupisz jakiś niesprawdzony badziew i wyżygają olej błyskawicznie a wtedy zapłacisz 2 raz za nowe amory plus robota. Poza tym jak kładziesz po 360kg na tył to wątpie żeby jakiekolwiek amory to wytrzymały. Poczekaj do końca remontu i wtedy załóż.

Tan

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Październik 2008, 19:54:43 »
Moze zamiast olejowych gazowe? Maja na miejscu Delphi gazowe za 160zl, warte to uwagi?

Endorphine

  • Gość
Amortyzatory
« Odpowiedź #7 dnia: 21 Październik 2008, 18:14:30 »
witam

nie wiem jak do sonaty ale ogolnie zakladam w warsztacie olejowe KYB i nie narzeka nikt. delphi tez dobre jak i monroe ale nie wiem jak z gazowymi, kilka razy mialem reklamacje. nie polecam statima, optimala i harta bo nie sa warte nawet grosza.