Autor Wątek: [Sonata NF] Prośba o pomoc w doborze części zamiennych zamie  (Przeczytany 1277 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Yahoou

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Sonata NF] Prośba o pomoc w doborze części zamiennych zamie
« dnia: 25 Październik 2019, 12:55:02 »
Witam szanowne koleżanki i kolegów.
 
Dawno mnie tu nie było, bo z moją Sonatką nic się złego nie działo, aż do dzisiaj...
Ponieważ zauważyłem, że tylne koła drą znacznie opony od wewnętrznej strony (gołym okiem widać, że tylne koła są pochylone górą w stronę kanapy), postanowiłem przeprowadzić geometrię kół. Pojechałem w tym celu do zaprzyjaźnionego  serwisu Bosch Service, który jeszcze nie dawno posiadał autoryzację serwisu gwarancyjnego Hyundai'a i otrzymałem bardzo niefajną diagnozę...
Otóż okazało się, że nie można wykonać geometrii, aby to zrobić najpierw należy wymienić:

Tył:
1. Tuleje środkowe wahaczy poprzecznych + śruby, podkładki, nakrętki (obie strony),
2. śruby dolne od sprężyn.

Przód:
1. Wahacze (prawy i lewy),
2. tuleje przednie i tylne wahaczy przednich (obie strony),
3. sworznie wahaczy dolnych,
4. końcówki drążków kierowniczych.

Oczywiście zaproponowany koszt robocizny i części zamiennych jest IMO absurdalny!

Powodem proponowanej wymiany tych elementów jest to, że wszystko jest tak zapieczone, iż nie można przeprowadzić regulacji.

Stąd pytania do znawców tematu:

1. Czy faktycznie  te wszystkie elementy mogą mieć związek z regulacją geometrii?
2. Czy mógłby ktoś zadać sobie trud i podać mi dokładne numery wyżej wymienionych części, abym mógł sobie sam je wyszukać i zakupić? Oczywiście zdaję sobie sprawę, że wymaga to trochę zachodu, dlatego jeśli trzeba to zapłacę za taką usługę. VIN auta to: KMHEU41AP9A538212

Wszelkie sugestie w związku z moim problemem będą mile widziane...

Pozdrawiam wszystkich!

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Sonata NF] Prośba o pomoc w doborze części zamiennych zamieszenia.
« Odpowiedź #1 dnia: 25 Październik 2019, 13:40:44 »
Niekoniecznie. Wahacza część metalowa (o ile nie jest pogięta) nie ma wpływu na geometrię - sparciałe gumy już mają.

Końcówki drążków po prostu powinny dać się ustawić - więc pewnie masz conieco pordzewiałe.

Końcówki nie są drogie, wahacze już raczej tak.

Wahacze przeważnie już mają założone tuleje i sworznie, więc kutasy chcą Cię troche naciągnać.

Ale tu mała uwaga, jesłi będziesz recyklingował wahacze: wymiana tulejek i sworzni w starych wahaczach to autentyczny pain in the ass.

Wejdz na ebay.co.uk i wpisz "Sonata NF Wishbone" - o takie własnie potrzebujesz. Te "Y" to przód, "C" to tył