Autor Wątek: Czy ktoś wie jak zdjąć chrom z gałki zmiany biegów?  (Przeczytany 1346 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Czy ktoś wie jak zdjąć chrom z gałki zmiany biegów?
« dnia: 22 Październik 2019, 15:56:06 »
Przyznam że nie próbobowałem ale jak nie będzie porady do jakoś zdejmę sam. Oo czego forum i po co wyłamywać otwarte drzwi może ktoś to już przerabiał. Moja gałka jest brązowa pod kolor auta i nie mam zamiaru się jej pozbywać po prostu pochromuję i będzie git.

Offline Eryk65

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Gałka zmiany biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Październik 2019, 18:46:01 »
Wykręcić gałkę z  lewarka obracając gałką w lewą stronę.
Po odwrócenie w otworze jest wkręt krzyźakowy nalezy go wykręcić i zdjąć chromowaną nakładkę.To jest plastik powlekany chromem.Bardzo trudno znaleźć warsztat który by to wykonał.
Ja zakupiłem u chińczyka i jest ok.
Na starej wypolerowałem chrom i pomalowałem lakierem i jest na zapas

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Czy ktoś wie jak zdjąć chrom z gałki zmiany biegów?
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Październik 2019, 18:54:00 »
To jest plastik? mam wrażenie że pod tym jest miedz bo przebija czerwone. Może się mylę hm..Muszę to sprawdzić. Ale kupiłeś gałkę na allegro są za 100zł ale ja wolę tą bo jest pod kolor. Coś wykombinuję jeśli to jest plastik.

Offline yoda

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 220
Czy ktoś wie jak zdjąć chrom z gałki zmiany biegów?
« Odpowiedź #3 dnia: 24 Październik 2019, 18:17:43 »
Śrubka jest wewnątrz otworu gwintu. Chrom jest rzeczywiście z plastiku...To jest problem bo pochromować owszem można, ale nie będzie widać układu biegów. Samo chromowanie od 60zł.

Offline Eryk65

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Czy ktoś wie jak zdjąć chrom z gałki zmiany biegów?
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Październik 2019, 19:49:58 »
Dzwoniłem do kilku i nikt się nie chciał podjąć renowacji, wiec kupiłem u chińczyka  za 60 zł.
W ASO za Orginalną zyczyli sobie ok 300 zł.