Autor Wątek: [Getz TB] Filtr paliwa w Getzie  (Przeczytany 1280 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Fazi5

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 12
Filtr paliwa w Getzie
« dnia: 20 Październik 2019, 23:25:51 »
Witam serdecznie

Nabyłem hyundaia getza z 2007 roku. Silnik 1.1. Chciałem wymienic olej i wszystkie filtry. W sklepie jednak, gdy poprosiłem o filtr paliwa to powiedziano mi, że moje auto filtr paliwa ma w zbiorniku. Czy to oznacza ze taki filtr sie tylko ewentualnie czyści, a nie wymienia? Czy getz posiada może jednak jeszcze jakis filtr taki do wymiany? Na forum znalazłem ogolnie coś o dwóch typach filtrów ale ogólnie nie bardzo rozumiem o co w tym chodzi. Mógłby mi ktos to rzetelnie wytłumaczyć? Z góry dzięki! Pozdrawiam ;)
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:55:38 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
Filtr paliwa w Getzie
« Odpowiedź #1 dnia: 20 Październik 2019, 23:48:48 »
W pompie paliwa jest zamontowana siateczka i ona jest filtrem. Jeśli pompa paliwa będzie głośno chodził to znaczy, że zasyfiła się siatka i trzeba ją wyczyścić lub wymienić.
W benzynach nie ma problemu ale w ropniakach pisali tu na forum, że w hyundaiach mocno się zasyfia i nie wiadomo czemu bo nie ma takiego problemu w innych markach.
Więc jeśli już wymontuj pompę i wymień lub przeczyść siatkę. Ja tam jeżdżę i nawet nie myślałem o tym.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
Filtr paliwa w Getzie
« Odpowiedź #2 dnia: 21 Październik 2019, 21:24:27 »
Od 2,5 roku mam Getza z silnikiem 1.3 i nie zmieniałem jeszcze ani nie czyściłem filtra paliwa. Nie czuję żeby było coś słychać albo żeby auto nie miało mocy czy szarpało.