Forum > Sonata
[Sonata NF] Dziwne dźwięki 2005 2.4 16V. Stuki, puki.
Chorazy:
Na logikę skoro przez jakiś czas był spokój, a usterka wróciła to Ty powinieneś wrócić i reklamować usługę.
pabik:
Nie sposób się nie zgodzić.
Pomimo tego wciąż zastanawia mnie przyczyna.
Wyczytałem na innych forach podobny problem z Astrą (podobne dźwięki), mechanicy wskazali na szklanki, potem drudzy na zawory, a trzeci polecił generalny remont silnika a okazało się, że kolektor wydechowy był dziurawy. W innym przypadku odkręcił się lub pękł kolektor/szpilki.
Z tego co wiem było kilka Sonat NF z podobną usterką, więc liczę, że ktoś podzieli się swoim doświadczeniem.
Hants:
--- Cytat: "pabik" ---Wymieniony został zestaw: tłok + stopka korbowodu (tak to się chyba nazywa). Koszt używanego to ok. 300 zł.
--- Koniec cytatu ---
Rozumiem, że wyjął wszystkie tłoki i je wyważył?
Nie chcę zapeszać, ale to raczej wygląda na jakiś grubszy problem z geometrią cylindrów, przegrzewaniem, może nawet krzywizną wału.
Bardzo dobrym materiałem do wyjaśnienia pewnych spraw jest tzw blueprint zrobiony przez 'jafromobile' na youtubie. np:
//www.youtube.com/watch?v=b6PmTcuJVvs
Zacząłbym jednak od pomiarów wszystkich panewek
//www.youtube.com/watch?v=FMLkcZ0hztc
Wrzuc prosze staranne fotki tego tłoka, jeśi go masz.
pabik:
Dzięki za odpowiedź! Nie mam wiedzy, ale wydaje mi się, że pozostałe tłoki nie były wyjmowane i wyważane.
Nawigacja