Autor Wątek: [Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.  (Przeczytany 9808 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

radeek23

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« dnia: 03 Kwiecień 2012, 02:44:58 »
Nie jestem pewien,czy temat prania tapicerki mieści się w formule tego działu, jednak postanowiłem napisać...

Od kilku dni jestem w posiadaniu kokretnego odkurzacza piorącego i mam zamiar zrobić pranie generalne wnętrza auta. Szukam dobrej chemii w rozsądnej cenie i co najwazniejsze sprawdzonej w boju. Ktos z forumowiczów prał swoją tapicerkę takowym sprzętem?

esox

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Kwiecień 2012, 03:06:10 »
jezeli ktoś ma ostry syf to rozrobiony dimer daje rade w 100%

tumariusz

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Kwiecień 2012, 06:17:37 »
Jeżeli masz zamiar wyprać a nie zmoczyć to polecam chemie Karchera proszek do prania dywanów. :lol:

Kurako

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2012, 09:30:58 »
ja tez sie podlacze pod temat.. :)  

a vanish do prania dywanow da rade? :)

esox

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2012, 11:07:43 »
wezyr do prania dywanów daje rade i pranie kawałkiem firanki ale to wtedy jak masz słabo zabrudzoną.ja najgorszy syf zawsze piore dimerem rozrobionym i puszcza nawet smar;p

Łukasz

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Kwiecień 2012, 23:19:42 »
Nie mam doświadczenia w pracy z takim urządzeniem ale na Twoim miejscu nie bawiłbym się w kombinowanie tylko skorzystał z dedykowanych środków do tego celu np. proszku Karcher RM760, który swoją drogą jest chyba najczęściej wykorzystywany w takich celach.
Przy okazji jest całkiem tani więc kombinowanie się nie opłaca ;)

radeek23

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Kwiecień 2012, 22:04:05 »
Witam, wczoraj wyprałem swoją tapicerkę i chciałbym się podzielić kilkoma faktami.


Wszyscy w około polecają "cudowny" proszek karchera,jako remedium na wszelkie plamy i zbrudzenia- nie uznaję tego typu środków,bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego. Wybrałem preparat brytyjskiej firmy Valet Pro(tej samej która produkuje słynną już aktywną pianę do mycia aut ValetPro snow foam) i nie żałuję.

Pranie rozpocząłem od spryskania prasprayem(ów środek w stężeniu 1-10,rozrobiony w domowym spryskiwaczu 1L).Po kilku minutach,gdy środek rozpuścił brud,rozpocząłem pranie-odkurzaczem piorącym(jednocześnie dawkuje chemię i zasysa razem z brudem-chemią wraz z wodą wlewamy do pojemnikka w odkurzaczu) przejechałem po wszystkich fotelach,dywanikach i poszyciu podłogi auta. Jestem baaardzo zadowolony z efektu-4 razy musiałem napełniać zbiornik odkurzacza,tapicerka czyściutka i pachnąca. Kurz wydobywający się z siedzeń podczas siadania odszedł w niepamięć,świeżość wyczuwalna w na każdym kroku.

Podsumowując...jeśli ktoś ma dostęp do takiego odkurzacza i jest w stanie poświęcić  3 godziny swojemu autu, niech się nie zastanawia-litr środka,którego użyłem kosztuje 31zł(następnym razem kupie baniak 5L-kosztuje 81zł),a wystarczy wam na wiele prań,czy to tapicerki w aucie,czy dywanów w domu. Pralnie dywanów skasują was co najmniej 150zł za taką usługę,a i tak nie zrobią tego tak starannie jak właściciel auta. Jeśli ktoś mieszka w okolicach Lublina, to chemię może kupić u dystrubutora,przy wylocie na Warszawę-dam namiary jak ktoś zechce.Pozdrawiam

Łukasz

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Kwiecień 2012, 00:53:28 »
Cytat: "radeek23"
Wszyscy w około polecają "cudowny" proszek karchera,jako remedium na wszelkie plamy i zbrudzenia- nie uznaję tego typu środków,bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.


No tak... tylko, że RM760 nie jest do wszystkiego a do ekstrakcyjnego prania wykładzin i tapicerek podobnie jak VP, które wybrałeś... :roll:

esox

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Kwiecień 2012, 10:51:38 »
Cytat: "Łukasz"
Cytat: "radeek23"
Wszyscy w około polecają "cudowny" proszek karchera,jako remedium na wszelkie plamy i zbrudzenia- nie uznaję tego typu środków,bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.


No tak... tylko, że RM760 nie jest do wszystkiego a do ekstrakcyjnego prania wykładzin i tapicerek podobnie jak VP, które wybrałeś... :roll:



a przyjdzie jakaś okropna plama z oleju lub smaru i to juz nie da rady... to wszystko sie nadaje do prania przykurzonej tapicerki.

radeek23

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #9 dnia: 15 Kwiecień 2012, 22:55:10 »
Cytat: "esox"
Cytat: "Łukasz"
Cytat: "radeek23"
Wszyscy w około polecają "cudowny" proszek karchera,jako remedium na wszelkie plamy i zbrudzenia- nie uznaję tego typu środków,bo jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego.


No tak... tylko, że RM760 nie jest do wszystkiego a do ekstrakcyjnego prania wykładzin i tapicerek podobnie jak VP, które wybrałeś... :roll:



a przyjdzie jakaś okropna plama z oleju lub smaru i to juz nie da rady... to wszystko sie nadaje do prania przykurzonej tapicerki.




Plama z oleju lub smaru?Dla mnie to czysta abstrakcja,nie siedzę całymi dniami pod samochodem,tym bardziej nie wsiadam do auta ubrochany w smarze :lol:

esox

  • Gość
[Lantra J2] Dobra chemia do prania tapicerki.
« Odpowiedź #10 dnia: 16 Kwiecień 2012, 15:05:17 »
bo ty pierzesz tylko swoje auto a ktoś taki co robi to na codzien po 4-5 aut dla handlarzy wie jaki moze byc syf po niemcu;d smary oleje jakas chemia wylana itp.