Autor Wątek: Czujniki parkowania tył  (Przeczytany 6930 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #15 dnia: 01 Październik 2019, 23:32:01 »
Super, dzięki!

Przy okazji, ktoś jest biegły żeby dekodować inne ciekawe znaleziska w vin dekoderze?
np:
TRIM LEVEL:   GLS
(zakłądam że to jakiś kod wersji wyposażenia nie objętej szczegółami?)
GLASS WINDSHIELD:   TINTED (+S/BAND)
(tinted wiadomo, ale co to +S/BAND?)
ADJUST PUMPG DEVICE:   ADJ PUMPG DVC DRIVER + PASS
(driver + passenger to jasne, ale co toto jest to PUMPG?)
ANTI CORROSION:   HIGH(GA)
(GA - galvanized? czyli co, jednak ocynk?)
WEATHER:   FRIGID ZONE
(strefa mroźna - to raczej dobrze - pewnie powiązane z poprzednim :))
EMISSION:   EURO 6C
(we wszystkich folderach reklamowych miałem że ma być 6D temp - czy to oznacza że nie mam GPFa?)

Offline didarioxx

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 50
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #16 dnia: 02 Październik 2019, 06:55:13 »
TRIM LEVEL: GLS
(zakłądam że to jakiś kod wersji wyposażenia nie objętej szczegółami?)  - tak

GLASS WINDSHIELD: TINTED (+S/BAND)
pas przeciwsłoneczny

ANTI CORROSION: HIGH(GA)
galwanizowana

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #17 dnia: 02 Październik 2019, 15:58:51 »
Cytat: "mic83"
Muszę przyznać, że w takim razie moje ASO nie jest najgorsze.
ASO o którym piszę było najlepszym Dealerem w całej Europie, zdobywając pierwsze miejsce w kategorii Całościowa Satysfakcja Klienta w 2013 roku. Dziś jest to jakaś padaka...

Cytat: "verin"
ADJUST PUMPG DEVICE: ADJ PUMPG DVC DRIVER + PASS
(driver + passenger to jasne, ale co toto jest to PUMPG?)
To jest chyba jakiś element elektrycznego ustawiania foteli.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #18 dnia: 09 Październik 2019, 12:46:23 »
Cytuj
verin napisał/a:   
Skorzystałem z propozycji, poproś o informację, wycenę, może numer katalogowy części itp - wszystkie możliwe informacje wskazane :)

Dzisiaj odstałem odpowiedź od mojego ASO:
"jest możliwość zamontowania przednich czujników parkowania pod wyświetlacz zegarów, ale zamiast 4 sztuk, tylko 2 po bokach zderzaka. W wersji z fabrycznymi czujnikami jest zastosowany inny grill, w którym jest miejsce na 2 środkowe czujniki. W pozostałych wersjach niestety nie ma możliwości zamontowania czujek w grillu ze względu na jego konstrukcję. Koszt takiego zestawu z montażem to 1170 zł brutto."

Niestety beż żadnych PN itp., ale jest to w jakiś sposób zbieżne z informacjami, które wcześniej uzyskałeś.

Cytuj
mic83 napisał/a:   
Wydaje mi się, że każdy sektor widoczny na zdjęciu podzielony jest na trzy części obrazujące odległość od auta.

Tu trochę nakłamałem, ale to dlatego, że ja właściwie nie korzystam z wizualizacji na ekranie. U mnie podświetla się od razu cały sektor pokazujący, z której strony auta jest przeszkoda. Nie ma dodatkowego podziału pokazującego odległość od przeszkody. Za wprowadzenie w błąd przepraszam.

BTW widzę, że zrobił się mały off-topic dotyczący rozkodowania VIN. Może warto byłoby zrobić na to osobny temat? ;)?

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #19 dnia: 09 Październik 2019, 22:40:44 »
Dzięki wielkie za info - zawsze jakiś punkt odniesienia do negocjacji z lokalnymi aso...
Co do grilla i środkowych czujników - tutaj mówili o wierceniu w tym obecnym - szczerze mówiąc akurat w grillu to powinno być najprostsze - jak się przyjrzeć tam jest sporo miejsca po bokach, gdzie już nie ma prześwitu na chłodnicę. Dobrze byłoby się dowiedzieć jeszcze czy trzeba jakiś specjalny soft dogrywać (update czy może jakaś aktywacja w kompie po CANie), czy wystarczy dołączyć i już.

Cytat: "mic83"

Cytat:   
mic83 napisał/a:
Wydaje mi się, że każdy sektor widoczny na zdjęciu podzielony jest na trzy części obrazujące odległość od auta.   

Tu trochę nakłamałem, ale to dlatego, że ja właściwie nie korzystam z wizualizacji na ekranie. U mnie podświetla się od razu cały sektor pokazujący, z której strony auta jest przeszkoda. Nie ma dodatkowego podziału pokazującego odległość od przeszkody. Za wprowadzenie w błąd przepraszam.

Akurat nie nakłamałeś - przynajmniej u mnie jest podział tych czterech stref na chyba trzy części (ilości nie jestem pewien, ale na pewno jest). Jak mi się przypomni kiedyś w samochodzie, zrobię zdjęcie.

Edit: zdjęcie wyświetlacza - policzyłem strefy - to matryca 3x3, trzy pola są dzielone na dodatkowe trzy strefy, to jest zbieżne z obrazem wyświetlanym z kamery - tam też są trzy linie. Na obrazku miałem "współpracującą" przeszkodę stosunkowo blisko lewej tylnej lampy - bliżej środkowej osi.
BTW - dopiero teraz zauważyłem - kamera załącza się zawsze na wstecznym, ale czujniki pojawiają się na wyświetlaczu na moment i jeśli nie ma żadnego obiektu w polu "widzenia" ekran gaśnie.

Offline verin

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 17
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #20 dnia: 11 Październik 2019, 20:24:24 »
W temacie czujników znalazłem ciekawą listę łącznie z P/N i cenami (co prawda w ASO CZ, ale zawsze coś :) ):
Price list of accessories
Wg. tego cennika potwierdzają się słowa o montowaniu tylko 2 przednich czujników. Co ciekawe nie dają do wyboru opcji na 4 - czyli tej, o której zostałem poinformowany w ASO...

Offline mag

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #21 dnia: 28 Listopad 2019, 19:46:26 »
Ja mam czujniki montowane w ASO, były zamontowane przed odebraniem samochodu.
Są 4 z przodu (dwa malowane, trochę ponad światłami dziennymi, dwa w grillu po bokach, niemalowane), plus 4 z tyłu (w czarnym zderzaku, nadwozie kombi).
Koszt był wg cennika/katalogu akcesoriów  (ok 2000 PLN). Czujniki są firmy EMG, Seria 41/81 (przynajmniej do takich mam instrukcję), nie wiem jaki dokładnie model ale prawdopodobnie PS41-Front (przód) + PS41 (tył) lub PS81 (komplet tył i przód). Nie są podłączone do centralnego wyświetlacza (wg ASO w okresie montażu nie dało się, ale może coś się zmieniło w międzyczasie, dopytam jak będę na przeglądzie). Do sygnalizowania odległości do przeszkody są dwa buzzery i tyle. Ogólnie działa, na normalnej utwardzonej nawierzchni bez problemów ale tylne wariują na miękkiej nawierzchni (trawa, parking z usypanych kamyków itd.) i wtedy cały czas sygnalizują przeszkodę na średnim dystansie (<0.8m) co jest trochę uciążliwe ale nadal prawidłowo wykrywają przeszkodę  (<0.3) i piszczą ciągłym dźwiękiem tak jak powinny. Zastanawiam się czy jednak tego nie reklamować.
Dla zainteresowanych wrzucam fotki montażu.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #22 dnia: 28 Listopad 2019, 20:15:43 »
Cytat: "mag"
Zastanawiam się czy jednak tego nie reklamować.

Ja na Twoim miejscu bym reklamował. Jak już wcześniej pisałem, miałem podobnie jak chodzi o tylne czujniki. Tylko u mnie tak się zachowywały, te które są oryginalnym akcesorium 99603ADE00. Wtedy też nie miałem wizualizacji na ekranie między zegarami. Skończyło się na wymianie zderzaka na nowy - inne punkty montażowe - i instalacji czujek EMG. Od tego czasu wszystko działa ok i mam wizualizację między zegarami.

Offline mag

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #23 dnia: 29 Listopad 2019, 13:31:06 »
Piszczały Ci zawsze po włączeniu wstecznego czy tylko w określonych warunkach? Jak wspominałem u mnie tylko na miękkim podłożu. Na asfalcie czy kostce brukowej jest ok.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Czujniki parkowania tył
« Odpowiedź #24 dnia: 30 Listopad 2019, 19:16:42 »
Nie zaobserwowałem zależności piszczenia od podłoża, na którym się znajdował samochód. Po włączeniu wstecznego czujniki sygnalizowały przeszkodę, pomimo tego, że w promieniu kilku metrów od samochodu było pusto. Nie pamiętam już, ale wydaje mi się, że piszczenie nie było ciągłe, ale przerywane tak jakby ta wyimaginowana przeszkoda była jeszcze kawałek od auta.