Autor Wątek: Bezpiecznik radia  (Przeczytany 1716 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline dymsza20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Bezpiecznik radia
« dnia: 29 Wrzesień 2019, 14:34:53 »
Witam. Problem polega na tym, że przepala bezpiecznik radia zaraz po odpaleniu na zimnym silniku. Miał ktoś może podobny problem

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Bezpiecznik radia
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Październik 2019, 16:20:37 »
Obstawiałbym radio, spróbuj wypiąć i będziesz widział czy dalej pali bezpiecznik.

Offline rami1000

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Bezpiecznik radia
« Odpowiedź #2 dnia: 10 Październik 2019, 14:12:44 »
Witam,

Mam podobny problem, cały czas pali mi się bezpiecznik radia. Dokładnie w momencie gaszenia zapłonu przepala się bezpiecznik. Podpiąłem na próbę zwykłe niefabryczne radio i dalej to samo. Gdy żaden odbiornik nie jest podłączony nic się nie dzieje.
Przy gaszeniu zapłonu na chwilę na kablu + radia pojawia się zwarcie do masy. pytanie co może to zwarcie wywoływać? Co jeszcze możne być na tym bezpieczniku?
Z góry dziękuje za podpowiedzi

Offline dymsza20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Bezpiecznik radia
« Odpowiedź #3 dnia: 02 Grudzień 2019, 22:27:19 »
Czy kolega znalazł problem?

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Bezpiecznik radia
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Grudzień 2019, 08:22:49 »
A kostkę do radia masz fabryczną, ja bym obstawiał plus po stacyjce robi zwarcie. Omiń plus po stacyjce i bedziesz wiedział może kostka w stacyjce robi zwarcie

Offline dymsza20

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Bezpiecznik radia
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Grudzień 2019, 23:43:32 »
Tak. Radio jak i cały osprzęt oryginalne. A mógłbys coś więcej podpowiedzieć jak sprawdzić te kostke na stacyjce? Dodam że po wymianie bezpiecznika na nowy i odpaleniu czasem nic się nie dzieje a tak to przeważnie pstryk! I pali bezpiecznik.

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Bezpiecznik radia
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Grudzień 2019, 06:38:43 »
W Seacie Toledo miałem taki przypadek winna była sprężynka w kostce stacyjki. W I40 jeszcze nie miałem okazji zaglądać, spróbuj dostać się do stacyjki. A sprawdzałeś przekaźnik startu