Autor Wątek: Instalacja gazowa 4stopnia typu c???  (Przeczytany 3355 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sebaaa88

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« dnia: 06 Październik 2008, 21:41:52 »
Witam:) Niedawno kupiłem hyundaia accenta z 2000r. :-D mam zamiar przerobić go na gaz...w warsztacie którym byłem zaoferowano mi instalacje 4stopnia typu c firmy STAG 300. chodzi mi o to że jesli ktoś sie zna niech sie wypowie czy jest to odpowiednia instalacja lpg do mojego autka i czy jest ona po prostu dobra....???dzieki bardzo za wszelka pomoc:)

kczech

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Listopad 2008, 08:20:23 »
stag 300 jest najlepsza instalka obecnie dostepna na rynku:
- ma swietne system samoadaptacji
- swietnie sie programuje
- wspolpracuje z roznymi parownikami i wtryskami
- dobrze rozwinieta siec serwisowa
- fajne mozliwosci ustawien powodujacych komfort uzytkowania tej instalki
goraco polecam
cena na podkarpaciu okolo 2200

IgoReCzeK

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Listopad 2008, 11:42:42 »
Cytat: "kczech"
ma swietne system samoadaptacji

Witam. Mnie odradzono ten sterownik. Jest to zaawansowany sterownik, którego mało kto umie ustawić. Być może przez niespełna rok coś się zmieniło, ale rozmawiałem z mechanikiem zakładającym gaz do samochodów od kilkunastu lat i powiedział, że jest to bardzo skomplikowany sterownik, do którego nie ma dobrego oprogramowania serwisowego, co objawia się tym, że lepiej go nie programować tylko pozostawić na ustaweiniach fabrycznych, które nie zawsze są optymalne. Ja ani nie odradzam ani nie namawiam do zakupu tego sterownika. Zasygnalizowałem jedynie problem z jakim się borykano na początku 2008 roku. Wybór oczywiście należy do Ciebie. ;-) Pozdrawiam Igor.

kczech

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Listopad 2008, 11:52:37 »
Ja zajmuje sie diagnostyka komputerowa roznych aut i roznych instalek gazowych - STAG 300 JEST NAJLATWIEJSZA INSTALKA JESLI CHODZI O PROGRAMOWANIE. Ja nie zakladam instalek bo nie mam czasu na glupoty ale poprawiam po gazownikach...... Ten mechanik ktory to powiedzial powinien zmienic zawod.......... wali farmazony az milo.....
Panowie jesli ktos ma problem z instalka gazowa (oprocz BRC) to niech wali do mnie na priv lub gg.
PODSTAWA to dobry montaz (wlasciwy) oraz dobranie elementow. Programowanie tej instalki w trybie automatycznym to: kliknij i zapomnij i sama sie ladnie ustawi a plusem jest to ze jak ktos ma pojecie to moze recznie wplywac na zmiane charakterystyki mapy gazowej. Jesli gazownik nie ma pojecia o ukladzie wtryskowo zaplonowym auta a montazu nauczyl sie metoda prób i bledow to bedzie mial problem. Po drugie wiekszosc gazownikow chwali to co jego - czyli instalki ktore montuje. Ja jestem tu obiektywny bo:
- nie montuje instalek
- "bawie sie w lpg"
- sam nie jezdze na stagu
- wiele stagów poprawialem po gazownikach i w wielu instalkach wykonuje przeglady serwisowe
Oczywiscie ze na stagu swiat sie nie konczy.... ale odnioslem sie do tematu

BartBartez

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Listopad 2008, 12:57:29 »
kczech, tak z czystej ciekawości - dlaczego "oprócz BRC"

kczech

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #5 dnia: 01 Listopad 2008, 13:32:01 »
poniewaz w moich stronach to nie jest to popularna instalka, nigdy nie mialem auta z brc, zaprzyjaznieni gazownicy nie zakladaja brc, nie mam fejsu do brc.... i to chyba tyle. Tu nie chodzi o to czy ona jest zla czy dobra. Jak zycie uczy: instalka gazowa musi byc dobrana do ukladu wtryskowo - zaplonowego auta, musi byc poprawnie zalozona. Czy bedzie to firma BRC czy STAG czy China lamane przez Ukraina to mniej wazna sprawa. Wszytkie instalki IV gen (czyli wtrysk gazowy sekwencyjny lpg w stanie lotnym) generalnie dzialaja na tej samej zasadzie. Roznice to : wspolpraca z sondami lambda, parametry ustawien przelaczenia na gaz i benz, wspolpraca z wtryskami gazowymi i parownikami innych firm, mozliwosc wpywania na mape gazowa itd

BartBartez

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #6 dnia: 01 Listopad 2008, 21:38:32 »
Ok. Dzięki za odpowiedź.

Marek Podlaskie

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Czerwiec 2009, 21:37:05 »
Cytat: "kczech"
Ja zajmuje sie diagnostyka komputerowa roznych aut i roznych instalek gazowych - STAG 300 JEST NAJLATWIEJSZA INSTALKA JESLI CHODZI O PROGRAMOWANIE. Ja nie zakladam instalek bo nie mam czasu na glupoty ale poprawiam po gazownikach...... Ten mechanik ktory to powiedzial powinien zmienic zawod.......... wali farmazony az milo.....
Panowie jesli ktos ma problem z instalka gazowa (oprocz BRC) to niech wali do mnie na priv lub gg.
PODSTAWA to dobry montaz (wlasciwy) oraz dobranie elementow. Programowanie tej instalki w trybie automatycznym to: kliknij i zapomnij i sama sie ladnie ustawi a plusem jest to ze jak ktos ma pojecie to moze recznie wplywac na zmiane charakterystyki mapy gazowej. Jesli gazownik nie ma pojecia o ukladzie wtryskowo zaplonowym auta a montazu nauczyl sie metoda prób i bledow to bedzie mial problem. Po drugie wiekszosc gazownikow chwali to co jego - czyli instalki ktore montuje. Ja jestem tu obiektywny bo:
- nie montuje instalek
- "bawie sie w lpg"
- sam nie jezdze na stagu
- wiele stagów poprawialem po gazownikach i w wielu instalkach wykonuje przeglady serwisowe
Oczywiscie ze na stagu swiat sie nie konczy.... ale odnioslem sie do tematu

Witam .A co bys polecil do Santa Fe 150 km.Jaka instalacje.Pozdrowionka

Hants

  • Gość
Instalacja gazowa 4stopnia typu c???
« Odpowiedź #8 dnia: 21 Czerwiec 2009, 09:30:02 »
Podczepie sie do watku - w UK sporo Polakow jezdzi na LPG i.. prawie wszyscy instalują BRC. Zgadnij - dlaczego? Porzadnie zalozona jest naprawde bezobslugowa. Oprocz problemu z podstarzalym parownikiem (wymienionym na jakis NLP - ODRADZAM - turecka manufaktura z atestem jakiegos węgierskiego instytutu)

Owszem - widze sporo zachwytow na STAGiem, ale.. dlaczego sam nie jezdzisz na tym co tak zachwalasz? ;-)

Kczech - kilka pytań: czy STAG oferuje taki ficzer, w ktorym - przy braku wystarczajacego cisnienia na listwie, ECU gazu zaczyna dawkowac benzyne 'dla pomocy'?

Od jakiej pojemnosci/mocy powinno sie doprowadzac gaz z butli do parownika - rurą 8mm?

MArcin

PS - Od staga mam czujnik poziomo gazu - zeby nie bylo, ze jakos jestem uprzedzony do tej marki