Autor Wątek: S-Coupe LS 93r. Przewody zapłonowe, olej, filtry i rozrząd  (Przeczytany 13633 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

rufuz

  • Gość
S-Coupe LS 93r. Przewody zapłonowe, olej, filtry i rozrząd
« Odpowiedź #75 dnia: 07 Sierpień 2009, 17:55:57 »
Co do olejów to powiem Wam tak, że zarówno kiedy miałem seicento, jak i teraz lałem oleje mobil, shell itp. Prawie na wszystkich po paru tysiącach kilometrów na korku wlewu oleju pojawiał sie jasnokremowy, biały osad. To chyba znak, że w oleju była woda. Teraz po raz pierwszy takiego osadu nie ma kiedy zalałem Motulem. Słyszałem tez pozytywne opinie o olejach Vavoline. Ja juz nic innego jak Motul lub Vavoline nie naleję. Wiele ludzi pisało, ze Polskie oleje sa kiepskie, podobnie jak benzyna. Spróbujcie nalać w Niemczech na dobrej stacji np Total i w Polsce na jakiejś innej stacji.
Filtr włożyłem K&N, filtry oleju kładę albo Knecht albo K&N. Kable zapłonowe wiadomo oryginały

Rafcio

  • Gość
S-Coupe LS 93r. Przewody zapłonowe, olej, filtry i rozrząd
« Odpowiedź #76 dnia: 11 Grudzień 2009, 19:28:10 »
witam mam hyundaia scoupe razy2 jeden nawalil i niewiem co mu jest jak go odpalam na zimnym silniku to nierowno pracuje i jak mu dam wieksze obroty to kopci na ciemno a jak sie rizgrzeje to pracuje normalnie ale i tak przy wyrzszych obrotach dymi jak go przytrzymam pomocy niewiem co jest

Cibor

  • Gość
S-Coupe LS 93r. Przewody zapłonowe, olej, filtry i rozrząd
« Odpowiedź #77 dnia: 11 Grudzień 2009, 23:38:33 »
Rafcio,  Pierścienie, kompresja, tłoki ogólnie silnik out! Chyba że koledzy powiedzą inaczej... Z opisu wnioskuję że masz wersję LS...  Co do obrotów może być wszystko począwszy od sondy, skończywszy na ECU...

Rafcio

  • Gość
S-Coupe LS 93r. Przewody zapłonowe, olej, filtry i rozrząd
« Odpowiedź #78 dnia: 12 Grudzień 2009, 09:29:09 »
Witam Cibor dzieki za odpisanie.Ja wymieniałem uszczelke pod głowica,głowice bo na tamtej która miał wogóle nie odpalał.Troche  mu sie polepszyło,ale dalej kopci.Mocny jest jezdzi,ale na pełnym gazie kopci.Czasami go zalewa przy odpalaniu i czuc bardzo benzyne. Mam 2giego i nie mam z nim takich problemow .

wachers

  • Gość
S-Coupe LS 93r. Przewody zapłonowe, olej, filtry i rozrząd
« Odpowiedź #79 dnia: 12 Wrzesień 2008, 18:53:23 »
Posiadam Hyundaia S-Coupe z 93 roku mam kilka pytan co do tego modelu.
1. Jakie kable zapłonowe sa dobre do tego modelu??
2. Jaki olej silnikowy stosujecie?
3. Jakiej marki filtry oleju, paliwa i powietrza?
4. Jaka jest średnia cena wymiany paska rozrządu?