Autor Wątek: Wibracje silnika 1.4 MPI  (Przeczytany 3511 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Wibracje silnika 1.4 MPI
« dnia: 17 Wrzesień 2019, 14:25:28 »
Od miesiąca jestem użytkownikiem nowego i30 PD, rocznik 2019, 1.4mpi 100km
Po dwóch tygodniach od odebrania samochodu z salonu zauważyłem dziwne zachowanie się silnika na biegu jałowym, na postoju. Mianowicie po dodaniu gazu, między 2100 -2200 obrotów silnik wchodzi w dziwne wysokie wibracje. poniżej 2100 i powyżej 2200 nie ma tego problemu. Wibracje czuć na kierownicy, na fotelu. Ogólnie auto się mocniej trzęsie.

Po wizycie w serwisie powiedziano mi, że to wina poduszki pod silnikiem, wszystkie i30 tak mają. Tak ma być podobno. Nic nie robić, czekać na najbliższy przegląd (może się unormuje).  :mrgreen:

Miałem już różne samochody i tak nie miały dlatego zakładam nowy temat i ciekaw jestem opinii innych użytkowników tego samochodu.
Czy też macie z tym problem?

Offline jaclas

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #1 dnia: 17 Wrzesień 2019, 23:40:40 »
W moim nic takiego nie zauważyłem.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Wrzesień 2019, 17:20:23 »
Cytuj
Mianowicie po dodaniu gazu, między 2100 -2200 obrotów silnik wchodzi w dziwne wysokie wibracje. poniżej 2100 i powyżej 2200 nie ma tego problemu. Wibracje czuć na kierownicy, na fotelu. Ogólnie auto się mocniej trzęsie.


Rzeczywiście jak sprawdziłem to również obserwuje podobne wibracje w zbliżonym zakresie obrotów. Ale w czasie normalnej jazdy w tym zakresie obrotów nigdy nic niepokojącego nie zauważyłem.
Natomiast ja zauważyłem drgania pojawiające się na autostradzie przy prędkości ok. 140km/h. Ale póki co jeszcze nie zgłaszałem tego w ASO.Chcę zobaczyć czy problem pozostanie po zmianie kół na zimowe. Poza tym jestem przekonany, że w ASO stwierdzą, że nie są wstanie tego zweryfikować, a więc i nic z tym nie zrobią. Nie mniej przy przeglądzie dodatkowym nie omieszkam tego zgłosić.

Offline mic83

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 55
Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #3 dnia: 27 Listopad 2019, 13:58:08 »
Byłem w ASO z tymi wibracjami związanymi z obrotami silnika. Panowie nie znali tematu - chyba jeszcze nikt im tego nie zgłaszał. Ale przynajmniej nie twierdzili, że jest to zupełnie normalne tylko poszliśmy do auta testowego z przebiegiem niecałe 1,5tyś km i tam też takie drgania występowały. W związku z tym konkluzja "ten typ tak ma" i nic z tym póki co robić nie będą.

Offline sankra19

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Luty 2021, 19:59:56 »
U mnie też występują takie wibracje w zakresie  2100-2600rpm  czyli w najczęściej przeze mnie używanym zakresie obrotów. Jak auto było nowe to ich nie było. Coś jest nie tak.

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Luty 2021, 09:55:54 »
po przejechaniu 9 tys km nic się nie zmieniło na lepsze, nadal są wibracje przy tych obrotach, o których pisałem.
jeśli ktoś nie potrafi tego wyczuć a chce się upewnić to można zainstalować apke na androida w telefonie, miernik wibracji. aplikacja pokazuje wykres wibracji telefonu, który można położyć na desce rozdzielczej. Działa w oparciu o akcelerometr w telefonie. Taka ciekawostka :)

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #6 dnia: 24 Lipiec 2023, 13:02:00 »
kupiłem drugiego takiego samego i30, tylko dwa lata starszego. Też 1.4 G4LC. I wibracje silnika w zakresie obrotów 2-2.5tys występują w jeszcze gorszej postaci. Tzn. są bardziej nasilone.
No to skoro mam dwa takie same samochody, z tym samym silnikiem w domu i oba mają ten sam problem. To chyba by oznaczało, że wszystkie to mają :)
Ktoś coś słyszał jak sobie z tym poradzić? Wymiana świec nie pomogła. Za rozrząd mi się nie chce jeszcze brać.

Offline Dajgung132

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 41
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #7 dnia: 24 Lipiec 2023, 16:12:47 »
Jeśli masz ten sam problem w obu samochodach, to coś może być na rzeczy

Offline tomilipin

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 282
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #8 dnia: 24 Lipiec 2023, 20:08:15 »
kupiłem drugiego takiego samego i30, tylko dwa lata starszego
Czyli rocznik 2017 - mam dokładnie ten sam silnik, ten sam rocznik i nie zauważyłem problemu wibracji. No, może trochę bardziej się trzęsie na jałowym biegu bez dodawania gazu, czyli w granicach 750-800 obrotów. Po włączeniu klimy czuć to jeszcze bardziej, ale to normalne - walka z obciążeniem, może nawet powodować falowanie obrotów. Poza tym - żadnych dziwnych wibracji.

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #9 dnia: 24 Lipiec 2023, 20:33:03 »
Wibracje są wyraźnie wyczuwalne na postoju i po dodaniu gazu i trzymaniu na 2,2tys obrotów

Offline darnow6839

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Sierpień 2023, 23:03:55 »
Ja też potwierdzam, że wibracje występują. Silnik G4LC przebieg około 80 tys. Najbardziej odczuwalne na postoju.
Postawiłem taką teorię, że jest to efekt poprzecznego ustawienia końcowego tłumika - ale nigdy tej hipotezy nie potwierdziłem  :)

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #11 dnia: 19 Sierpień 2023, 08:31:51 »
Postawiłem taką teorię, że jest to efekt poprzecznego ustawienia końcowego tłumika - ale nigdy tej hipotezy nie potwierdziłem 

Ciekawa teoria i chyba łatwa do sprawdzenia. Można by noga przytrzymać tłumik z tyłu albo z kanału jakoś.
Ja zrzuciłem pasek klinowy i nic się nie zmieniło.
Wymieniłem sprzęgło i też nic.
Pasowałoby rozrząd ale mi się już nie chce :)

Offline sankra19

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 20
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Wrzesień 2023, 08:21:11 »
Mam to samo. Zgłaszałem w ASO w Rzeszowie podczas przeglądu. Wibracje są ale nic z tym nie są w stanie zrobić. Jak sprawdzili Tuscon 1.6 GDI ma takie same, a nawet większe. -> tttm

Offline mayos

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #13 dnia: 14 Wrzesień 2023, 08:40:49 »
w osatnim czasie miałem okazję sprawdzić w dwóch innych autach. jeden to i30 2019 rok i miał to samo. A wczoraj nawet Kia Rio 1.4 2014 rok 109KM i też ma ten problem. Tzn wibracje silnika i wibracje na pedale sprzęgła przy około 2.2-2.4 tys obrotów. Zatem stwierdzam, że to jest problem koreańczyków. I na logikę. Samo sprzęgło, które mnie wkurza jak drga nie ma połączenia fizycznego ze skrzynią, jedynie idzie przewód hydrauliczny dość cienki od niego. Co za tym idzie mam taką teorię, że drgania z silnika przy tych obrotach przenoszą się na karoserię, grodź silnika, która może jest zrobiona z gównolitu. nie wiem. to może być wina źle zaprojektowanych poduszek, a może sam silnik ma jakąś wadę i za bardzo wibruje co się przenosi dalej przez źle dobrane poduszki silnika.

Offline darnow6839

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Odp: Wibracje silnika 1.4 MPI
« Odpowiedź #14 dnia: 16 Wrzesień 2023, 09:02:09 »
Ostatecznie też bym się skłaniał do tej teorii, że to kwestia poduszek. Być może w tym zakresie obrotów silnik wpada w jakiś rezonans, którego nie tłumią poduszki. Drgania na pewno przenoszą się na budę - wystarczy lekko dotknąć panelu środkowego czy fotela pasażera .