Autor Wątek: Brak ogrzewania !!!  (Przeczytany 1417 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Brak ogrzewania !!!
« dnia: 13 Wrzesień 2019, 17:01:48 »
Witam, dzisiaj przy porannej próbie włączenia ogrzewania odkryłem ciekawą przypadłość. Nawiew od strony kierowcy grzeje ok, środkowy słabiej a od strony kierowcy leci zimne powietrze. Temperatura silnika 89 stopni,  pomóżcie od czego zacząć diagnozę. Kurcze auto mam trzeci miesiąc i już trzecia usterka nic tylko się cieszyć :evil:

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Problem rozwiązany
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Wrzesień 2019, 11:58:03 »
Wiec tak, sprawa została rozwiązana w banalny sposób. Przeczytałem mnóstwo postów, filmików itp wybór padł na nagrzewnicę może być zakamieniona. Wlałem Prestone radiator flush, efekt mizerny znalazłem filmik gościa który płukał chłodnicę Kamixem do agd

Efekt rewelacyjny, po kilku minutach zaczęło bulgotać w nagrzewnicy powróciło GORĄCE powietrze. Syf jaki wyleciał  
 breja brązowa z drobnymi kamyczkami. Po pięciokrotnym płukaniu (wodą demineralizowaną) chłodnicy dopiero leciała czysta woda. Polecam
Bardzo pomógł mi tester diagnostyczny Delphi z programem Autocom, można zdiagnozować cały układ klimatyzacji łącznie z klapami mieszania powietrza itp

Offline scin10

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Brak ogrzewania !!!
« Odpowiedź #2 dnia: 22 Wrzesień 2019, 18:48:55 »
Podepnę się pod temat ogrzewania. U mnie z nawiewów po włączeniu ciepłego powietrza "śmierdzi" jakby starą farelką. Co może być?

Offline presario7

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 83
Brak ogrzewania !!!
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Wrzesień 2019, 06:30:28 »
Może grzałka nagrzewnicy.