Autor Wątek: „Świerszcz” słyszalny w wentylatorze naw  (Przeczytany 1653 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sebastianwerner

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
„Świerszcz” słyszalny w wentylatorze naw
« dnia: 08 Wrzesień 2019, 15:37:49 »
Witam serdecznie,
Od pewnego czasu zmagam się z upierdliwym dźwiękiem jakby świerszcza, w momencie gdy używam nawiewu klimatyzacji (przy włączonej AC oraz bez). Nie jest to głośny dźwięk ale mimo wszystko słyszalny. Dobiega w kratki wentylacyjnej z prawej strony od pasażera z przodu. Świst jest słyszalny gdy siła nawiewu wacha  się pomiędzy pierwsza a trzecia kreską mocy. Przy większej nawiewie nie słychać.
Czy ktoś miał taki problem lub wie jak się dobrać do wentylatorka? :)
Hyundai ix35, 2014.
Z góry bardzo dziękuje.

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
„Świerszcz” słyszalny w wentylatorze nawiewu
« Odpowiedź #1 dnia: 08 Wrzesień 2019, 18:46:00 »
Koszt zakupu uzywanego wentylatora okolo 60zl na allegro, mozna poprosic o zdjecie z data produkcji wentylatora co ulatwi Tobie oszacowanie okresu poprawnego funkcjonowania wentylatora. Wymiana zajmuje 5 min, odpiecie kostki zasilajacej, troche gimnastyki po stronie pasazera i błoga cisza. Pamietam ze w moim przypadku wymiana byla konieczna po 5 latach ciaglej eksploatacji (AC + wentylator wlaczony caly czas). Ten sam model wykorzystywany jest w KIA Sportage, bywa tanszy niz do ix35, jak juz bedziesz go mial w domu zorientujesz po mocowaniach  ze wymiana jest banalna.Powodzenia.

Offline sebastianwerner

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
„Świerszcz” słyszalny w wentylatorze nawiewu
« Odpowiedź #2 dnia: 09 Wrzesień 2019, 06:47:30 »
Dzięki :) wielkie dzięki za odpowiedz :) nawet nie wiesz jak się ucieszyłem :)
Możesz mi jeszcze podpowiedzieć, gdzie się do niego dobrać? Podeśle fotkę. Mój ix35 to właśnie pięciolatek więc coś może być na rzeczy.
Możesz mi tez podesłać przykładowy link do przedmiotu na Allegro?

Offline Robik

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 180
„Świerszcz” słyszalny w wentylatorze nawiewu
« Odpowiedź #3 dnia: 09 Wrzesień 2019, 08:20:00 »
Wpisz w allegro dmuchawa ix35, potencjalnie im bardziej biale lopatki tym wentylator krocej pracowal. Zerknij pod schowek pasazera od dolu, przekonasz sie ze naprawa bedzie prosta i szybka. W mojej ocenie wyrabia sie lozysko i lopatki przy pewnej predkosci obrotowej wpadaja w wibracje, ocieraja o obudowe wentylatora co skutkuje nieprzyjemnym halasem. Przykladowy link : https://allegro.pl/oferta/hyundai-ix35-sportage-iii-10-dmuchawa-nagrzewnica-7701021854

Offline sebastianwerner

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
„Świerszcz” słyszalny w wentylatorze nawiewu
« Odpowiedź #4 dnia: 09 Wrzesień 2019, 08:25:16 »
Właśnie namierzyłem na Allegro. Mam tez filmik z neta i opisowa instrukcje. Wymienię na dniach i wrzucę foto zużytej części. Dziękuje Ci serdecznie za pomoc, spokojnego dnia!