Autor Wątek: [Elantra XD] [Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.  (Przeczytany 7680 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

cupra85

  • Gość
[Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.
« dnia: 01 Kwiecień 2012, 22:27:10 »
Witam mam Elantre 2.0 crdi 2002r i mam problem mianowicie 2 tygodnie temu zaczęła nie odpalać raz na czas podpiąłem ją pod komputer i żadnych błędów nie ma zajechałem do mechanika i tam zgasła i nie odpaliła samochód jest już tydzień w warsztacie a mechanik nie znalazł przyczyny zostały sprawdzone wtryski,pompa wtryskowa listwa ciśnienia wszystko jest ok.Wczoraj dzwonił do mnie mechanik że musi przeszukać instalację bo traci się jakiś sygnał po drodze ze sterownika do czegoś tam nie pamiętam czego.Coś mi się wydaje że chyba nie mają pojęcia jak się za to zabrać nie wiem co robić doradźcie koledzy tym bardziej że kupiłem ją miesiąc temu i już się zepsuła a miało być tak pięknie acha, czujnik wału zmieniony na nowy wałka rozrządu też i dalej lipa pomóżcie liczę na to forum w najgorszym wypadku pójdzie na złom i zmienię zdanie o hyundaiu.

tekla edit: ort
« Ostatnia zmiana: 02 Sierpień 2020, 18:16:39 przez Brt »

Pabl0

  • Gość
[Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.
« Odpowiedź #1 dnia: 02 Kwiecień 2012, 06:57:41 »
Miałem coś podobnego, ale mój hultaj zgasł w trakcie jazdy i już nie odpalił. Okazało się że w sterowniku silnika wybuchł kondensator i zalał cały układ.
Więc to też możesz sprawdzić.

cupra85

  • Gość
[Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.
« Odpowiedź #2 dnia: 02 Kwiecień 2012, 21:56:40 »
Witam usterkę udało się usunąć i chętnie podzielę się co było przyczyną.Mianowicie pod maską samochodu z prawej strony tam gdzie są przekazniki idzie wiązka kabli i jeden z tych kabli był przetarty a także ta kostka biała z wiązką kabli,w niej są styki i te styki były zasniedziałe i poluzowane mechanik 5 dni walczył rozebrał całą instalkę a wreszcie znalazł.Nawet podpięcie komputera nic nie dało taka błachostka a taki duży problem tyle dni roboty ale auto pali super i śmiga że aż miło tylko śmierdzi mi ropą silnik bo jak sprawdzał pompę to dużo wylał i strasznie śmierdzi ciekawe czy ten smród odparuje czy trzeba czyścić silnik?przynajmniej mam nowe wiązki kabli koszt nie był mały bo 350 zł ale chyba za ten stracony czas i znalezienie tej usterki,gdzie inni mechanicy chcieli wtryski wymieniać i pompę wtryskową to stosunkowo nie duża cena tak mi się wydaję.

gacus2004

  • Gość
[Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Kwiecień 2012, 07:41:06 »
Dobrego i cierpliwego masz mechanika, niejeden by się poddał albo wymienił kilka części niepotrzebnie. Co do ropy to radzę wymyć motor preparatem do mycia silników,bo ON jest tłusty i wszystki brud się do tego przykleja a  i zapach długo się utrzymuje.

cupra85

  • Gość
[Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Kwiecień 2012, 23:18:08 »
Dzięki kolego radzisz umyć ale powiedz czym jakim preparatem i czy można zrobić to samemu,ponieważ mam złe doświadczenie po myciu silnika na myjni samochodowej,po umyciu silnika 4 godziny odpalali samochód ale to był seat tdi nie hyundai.Z góry dzięki za odpowiedz.

NieAmator

  • Gość
[Elantra XD] Nie odpala. Zgasła nagle.
« Odpowiedź #5 dnia: 05 Kwiecień 2012, 07:09:54 »
ja miałem to samo w lantrze j1 hultaje są nie do zabicia kolego