Autor Wątek: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...  (Przeczytany 7341 razy)

0 użytkowników i 7 Gości przegląda ten wątek.

Offline Witek05

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 16
Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« dnia: 28 Sierpień 2019, 21:57:41 »
Witam od jakiegoś pół roku mecze się z zapalająca się kontrolka check engine wyświetla błąd P0133 O2 sensor bank 1 sensor 1. Auto to Hyundai Tucson 2005 rok silnik 2.0 DOHC napęd na cztery koła. Po zakupie auta które użytkuje od 3 lat założyłem odrazu nowa instalacje gazowa. Przez 2.5 roku z autem nic się kompletnie nie działo. Błąd poczatkowo wysiwtlal chceck engine sporadycznie aż w końcu co 300 km. Z autem nic się kompletnie nie dzieje żadnych objawów przyspiesza jak nalezy, jedynie ciągle zapalająca się kontrolka po skasowaniu. Jak dobrze doczytalem w internetach problem leży w sondzie lambda pierwszej przed katalizatorem, wymienilem na zamiennik firmy Delphi , bez rezultatu błąd cały czas się wyświetla mam nawet wrażenie że teraz częściej bo nawet co 150 km macie jakieś pomysły co dalej robić ??

Offline Shadows

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 508
Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Sierpień 2019, 22:30:53 »
Sprawdź szczelność układu wydechowego, szczególnie siateczki.
Sprawdź czy błąd wyskakuje też na PB czy tylko na LPG. Jeśli LPG co jest najczęstszą przyczyną to udaj się na serwis instalacji gazowej.

Powód jak to w Hyundaiu może być różny, np wtryski gazu, źle ustawiona instalacja gazowa - zbyt uboga lub bogata mieszanka, nieszczelności, sonda, którą już wyeliminowałeś...


PS: taki temat już istnieje i na dodatek sam go utworzyłeś, heh: http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=12356

Offline Piotrek79

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 995
Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Sierpień 2019, 06:07:59 »
Kuzyn walczył z tym błędem tylko,że w Kia sportage.
Pomogła wymiana sondy na oryginał.

Offline sonicja

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Lipiec 2022, 14:04:47 »
I pięknie. Temat zakończony i wiadomo co pomogło.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #4 dnia: 24 Sierpień 2023, 17:44:31 »
Panowie. W tucsonie są dwie sądy, a błąd P0133 dotyczy pierwszej - tej przy silniku. Ktoś może podać jakiś nr katalogowy, bo w sklepach internetowych nie podają w opisie czy to co sprzedają to pierwsza czy druga a domyślam się że to nie są takie same sądy...

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #5 dnia: 30 Sierpień 2023, 11:50:24 »
Pomogła wymiana sondy na oryginał.

Panowie a jakiej marki sondy były montowane fabrycznie. Chciałbym kupić "oryginał" ale na rynku jest sporo marek które robą TĄ sondę - Magneti Marelli, Delphi, Bosch, Denso itp.itd.  Rozrzut cenowy od 140-600 zł . U mnie wywala od dawna P0133 - czyli bank1 sens.1, więc ewidentnie 1 sonda w kolektorze. Doradźcie co kupić ?

Offline Tomii82

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #6 dnia: 13 Wrzesień 2023, 07:22:29 »
Kupiłem sondę pierwszą Magneti Marelli i jak na razie działa dobrze.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #7 dnia: 20 Wrzesień 2023, 17:54:17 »
Dzięki za info. Myślałem że już forum umarło  ;D

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #8 dnia: 09 Grudzień 2023, 21:37:26 »
Kupiłem sondę Boscha . Sonda działa , błąd P0133 powrócił...  Chyba zostanie zemną na wieki wieków :P

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Grudzień 2023, 10:07:24 »
Podłączałeś jakiś interface diagnostyczny? Prosze o przedstawienie bloku pomiarowego napięcia z sondy albo i obydwu, na zgaszonym silniku a potem o wykres z tych parametrów podczas pracy silnika

Offline valdi

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 132
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #10 dnia: 10 Grudzień 2023, 19:34:49 »
Shadows wyżej pisał o szczelności układu wydechowego, a szczególnie złącza elastycznego.
U mnie też pojawiał się co jakieś 500 km, błąd P0133. Przyczyną było właśnie to złącze. Sonda za katem dostawała lewe powietrze, w związku z czym świrowała pierwsza sonda.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #11 dnia: 10 Grudzień 2023, 21:57:33 »
Podłączałeś jakiś interface diagnostyczny? Prosze o przedstawienie bloku pomiarowego napięcia z sondy albo i obydwu, na zgaszonym silniku a potem o wykres z tych parametrów podczas pracy silnika

Wiesz co, nie mam takiej możliwości. Mechanik w warsztacie podłaczył kompa i stwierdził że jest OK ale po przejechaniu 60km pokazał się znowu P0133.

Co do łacznika elastycznego to jeszcze nie sprawdzałem ale szukałem po necie i widzę że słabo z dostępnością a jak już jest to razem z całym kawałkiem wydechu po obu stronach w jakichś kosmicznych pieniądzach .  Czy w naszym modelu nie ma możliwości wymiany samego łącznika ?

Offline ...kuba...

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 212
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #12 dnia: 11 Grudzień 2023, 11:47:48 »
Co do łacznika elastycznego to jeszcze nie sprawdzałem ale szukałem po necie i widzę że słabo z dostępnością a jak już jest to razem z całym kawałkiem wydechu po obu stronach w jakichś kosmicznych pieniądzach .  Czy w naszym modelu nie ma możliwości wymiany samego łącznika ?
Eee... łącznik elastyczny wydechu wymienia się na uniwersalny poprzez wycięcie starego i wspawanie nowego - mierzysz długość łącznika, średnicę, wzrokowo oceniasz jak jest zbudowany i dobierasz koszt 30-40zł + wymiana.

Offline arapaho

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 75
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #13 dnia: 11 Grudzień 2023, 21:33:13 »
I tak własnie zamierzam zrobić !

Offline MIKU

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 2
Odp: Błąd P0133 problem czujnik tlenu...
« Odpowiedź #14 dnia: 25 Grudzień 2023, 14:41:32 »
Jak już będziecie mieć dość błędu P0133 i wymieniania bez skutku kolejnych części, to oferuję możliwość programowego wyłączenia błędu P0133. Zabieg w 100% skuteczny, bezpieczny i jego koszt jest mniejszy niż cena dobrej sondy. W razie potrzeby zapraszam :)