Autor Wątek: Anomalie w pracy silnika  (Przeczytany 1522 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline duklo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
Anomalie w pracy silnika
« dnia: 21 Sierpień 2019, 15:03:22 »
Witam wszystkim, ostatnimi czasy mój hultaj ma niepokojące objawy. Może  ktoś z Was miał coś podobnego u siebie i podpowie co go może boleć.
Sprawdzałem błędy i nic nie pokazało. W poniedziałek jadę na dogłębszą diagnostykę parametrów.

Objawy:
1. Po odpaleniu przez ok. 20-30 sekund silnik pracuj nierówno. Wskazówka obrotomierza wacha się i silnik tak jakby nie pracował na wszystkich cylindrach
2. Jadąc na trasie i po zdjęciu nogi z gazu np., przy 80km/h lekko tego gazu dodam to zaczyna pooszarpywać. Jak wcisnę mocniej to przyspiesza be szarpania
3. Czasami zdarza się, ze gdy się zatrzymam i cofam kluczyk do pozycji zapłonu, silnik tak jakby gasł ale jest takie chwilowe wzbudzenie jakby odpalał. Zdarza się to raz na 15 razy
4 prze pewien okres ( ale to było 1,5 miesiąca temu ) jak mu dałem na starcie ze świateł po garach to , samochody z tyłu zwalniały bo tak dymił, że masakra .
Auto ma dpf i nic w nim nie było kombinowane, To mnie tym bardziej dziwi bo skoro jest dpf to nie powinien dymić.
Ale te objawy ustąpiły i nie zauważam ich. Tłumaczę to sobie, że po okresie zimowym kiedy jeżdżę mniej trochę się może przytkał dpf i dlatego wyrzucał. W wakacje jeżdżę sporo w trasy więc może go wypaliłem dobrze i stąd brak tych objawów.


Może ktoś coś?

[ Dodano: 2019-08-21, 20:38 ]
No to punkt czwarty właśnie się objawił ponownie. Wracając niedawno do domu za samochodem czarna chmura.

[ Dodano: 2019-08-21, 20:40 ]
No to punkt czwarty właśnie się objawił ponownie. Wracając niedawno do domu za samochodem czarna chmura.

Offline rysio101

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 9
Anomalie w pracy silnika
« Odpowiedź #1 dnia: 21 Sierpień 2019, 21:06:40 »
Witam.

U mnie czasami występuje objaw 1 oraz rzadziej 2.
Była poprawa chwilowa jak dolałem do paliwa (shell) dodatku do czyszczenia wtrysków.
Mam jeszcze zamiar przeczyścić dpf-a... zobaczymy

Offline kornjed

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
Anomalie w pracy silnika
« Odpowiedź #2 dnia: 17 Wrzesień 2019, 20:12:52 »
Czołem. Kolego czy ustąpił u Ciebie już pierwszy objaw w miarę ochłodzenia na zewnątrz?
Miałem dokładnie te same objawy na przestrzeni maj - koniec sierpnia. Teraz problem znikł co wydaje mi się bezpośrednio związane z temperaturą, tym samym startową dawką paliwa.
Pozostałe objawy u mnie nie występują.

Offline mechsio

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 39
Anomalie w pracy silnika
« Odpowiedź #3 dnia: 19 Wrzesień 2019, 22:18:22 »
Widzę coraz więcej użytkowników z takim objawem - http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=8870