Autor Wątek: [Atos] Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?  (Przeczytany 6447 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

johnwoo

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« dnia: 06 Październik 2008, 09:10:58 »
Co ile zalecana jest wymiana rozrządu w Atosach? Czy coś jeszcze zwykle wymieniacie przy okazji? Pompę wody np? Ile was kosztowała taka operacja?

Przeglądając oferty wygląda że do Atosa pasują tanie świece po ok. 8-9 zł. Co ile należy je wymieniać, albo inaczej formułując co ile wy je wymieniacie?

Na jakim oleju silnikowym jeździcie? U mnie przy 68 tys poprzedni właściciel zalał półsyntetyk Mobila... Zastanawiam się czy nie za wcześnie i czy nie możnaby jeszcze do niego zalać syntetyka... Może się nie rozszczelni...

Fajnie by było umieścić gdzieś na forum taki FAQ z podstawowymi informacjami o poszczególnych zalecanych czynnościach serwisowych jeśli ktoś ma do dostęp do takich informacji...
« Ostatnia zmiana: 21 Czerwiec 2020, 12:28:27 przez Brt »

Jarek

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Październik 2008, 16:25:33 »
Cytat: "johnwoo"
Fajnie by było umieścić gdzieś na forum taki FAQ z podstawowymi informacjami

Nic nie stoi na przeszkodzie żebyś taki wykonał i umieścił, forum samo się nie zbuduje ;-)

Witek

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #2 dnia: 06 Październik 2008, 21:55:55 »
Ja świece wymieniam "na oko". Co roku je odkręcam i jak są w dobrym stanie to zostawiam, ale w zasadzie co 2 lata je wymieniałem (roczny przebieg 10 000 km). Faktycznie takie są ceny świec do Atosa. - Świece bardzo trudno odkręcic, potrzebny jest specjalny klucz.

Rozrząd co 90 000 lub 6 lat - ale to są graniczne wartości. - Cena 300 - 400 zł.

johnwoo

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Październik 2008, 10:43:07 »
-> Jarek

Bardzo chętnie bym się do tego przyczynił gdybym tylko miał takowe informacje :) Ale może jest tu ktoś z ASO Hyundaia i mógłby takie informacje udostępnić... Bo przecież chyba nie są tajne.

-> Witek
Specjalny klucz? Jakiego rozmiaru? 16? Wystarczy prosty rurowy czy musi być jakiś przegubowy?

Czyli mamy dwie pierwsze informacje do FAQ :)

Prodigal Son

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #4 dnia: 11 Październik 2008, 21:03:15 »
Zasadniczo rurkowy powinien wystarczyć, ale odpowiednio długi. Ale jak świeca się zapiecze to nie ruszysz nim. Wtedy trzeba kupić klucz z prawdziwego zdarzenia. Nie jakiś przegubowy wynalazek, tylko normalną nasadkę do kluczy nasadowych, taką przedłużaną w rozmiarze 16 właśnie do świec. Wtedy nie ma mocnych -musi ruszyć. Ja założyłem ostatnio świece Brisk Premium DOR 15 LGS. Auto fajnie na nich chodzi -jest elastyczniejsze, silniczek tak miękko chodzi, trochę jakby ciszej (może to efekt placebo...), ja w każdym razie sobie je chwalę.

colek

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #5 dnia: 18 Październik 2008, 11:01:57 »
jedno wam powiem ciezko to jest wykrecic filtr oleju heheh, a jeszcze trudniej nie urwac przy tym czujnika oleju. rozrzad wymienilem przy 70tys okolo 350zl mnie wszystko wyszlo (chyba bo nie pamietam juz dobrze). Tak na marginesie to miesiac temu wymienilem akumulator bo stary odmowil posluszenstwa a mial date produkcji 1999r i wszystkie napisy po koreansku! Wydaje mi sie ze byl to orginal jeszcze. 9lat to chyba dlugo na akumulator....

wlad

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #6 dnia: 18 Październik 2008, 11:43:26 »
Cytat: "colek"
jedno wam powiem ciezko to jest wykrecic filtr oleju heheh, a jeszcze trudniej nie urwac przy tym czujnika oleju

dziwne-ja to odkrecilem jedna reka :mrgreen:
podziekuj poprzedniemu wlascicielowi,ze nie posmarowal uszczelki filtra olejem.

colek

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #7 dnia: 18 Październik 2008, 12:55:10 »
ja juz wczesniej wymienialem olej i smarowalem normalnie, mozliwe ze za mocno dokrecilem po prostu.

Witek

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #8 dnia: 18 Październik 2008, 15:50:48 »
Odnośnie oleju to u mnie jest Mobil 5W -50 z magiczną nazwa "full synthetic".

skoczekx

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #9 dnia: 09 Grudzień 2008, 10:22:21 »
Widzę, że temat oleju był już poruszany. Niepotrzebnie wcześniej założyłem nowy post. Przedstawię sytuację raz jeszcze: nabyłem 4 miesiące temu Atosa z 1999 roku, przebieg ponad 53 000km. Lany był do niego syntetyczny Mobil 1. Czy według was jeśli wleję Mobil S 10W 40 półsyntetyczny to będzie za wcześnie? Kupiłem już ten olej, a teraz zastanawiam się czy nie za wcześnie na półsyntetyk...

EDIT:
Usunąłem Twój poprzedni post. Następnym razem poszukaj na forum

Co do oleju to jeśli auto nie spala go za dużo to lej pełen syntetyk jak najdłużej. Wyjdzie Ci to na dobre.


BartBartez

kczech

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #10 dnia: 09 Grudzień 2008, 21:06:43 »
lej syntetyk tak dlugo jak Cie bedzie stac na niego a przejedzisz wiele innych aut

margo

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #11 dnia: 02 Kwiecień 2009, 20:03:34 »
Ja swojego Atosa mam już 9 lat i od początku jezdżę na oleju syntetycznym a przejechane mam 210.000 km z tego 90.000 km na gazie.Olej zmieniam co 15.000 km,rozrząd po 90.000 km, swiece co 45.000 km i do tej pory nie miałem żadnej wiekszej awarii.Mam jeszcze orginalny akumulator i wydech.Autko sprawuje się bez zarzutu.

Karwass

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #12 dnia: 03 Kwiecień 2009, 10:27:41 »
No no widzę, że nie tylko ja nastukałem tyle tych kilometrów:) Ja przejechałem swoim 228 tyś kilometrów i również jestem zadowolony z auta. Zawieszenie jeszcze oryginalne w lecie przewiduje wymianę. Na gazie również 90tyś przejechane bez przeglądów gazowych gdyż nie widzę takiej potrzeby. Na gazie chodzi lepiej niż na benzynie:)
Pozdrawiam

SUCHY

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #13 dnia: 20 Maj 2009, 22:22:53 »
Zastanawia mnie jak jest z wyciekami oleju z silnika mój ma niby 153 tys i widac na silniku wycieki a dokładnie pod aparatem zapłonowym i w okolicach pokrywy od paska rozrządu. pewnie ma wiecej przesmigane niż te 153tys. ale i tak fajne autko. :-)

lasak leszek

  • Gość
Co ile wymiana rozrządu i świec? Jaki olej?
« Odpowiedź #14 dnia: 22 Maj 2009, 20:49:04 »
witam wymień sobie uszczelkę na głowicy od wałka rozrządu koszt 80zł też to miałem