Autor Wątek: Filtr paliwa przy CRDi i jego kontrolka - Accent '02  (Przeczytany 1068 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zyrafu

  • Gość
Filtr paliwa przy CRDi i jego kontrolka - Accent '02
« dnia: 05 Październik 2008, 14:51:40 »
To mój pierwszy post, więc witam wszystkich właścicieli i sympatyków Hyundai!
Jestem właścicielem Hyundaia Accenta z 2001 roku, z rzadkim na naszym rynku silnikiem 1,5 CRDi (rzadki w modelu z tego rocznika).
Ostatnio w czasie jazdy zaczęła mi migać kontrolka, którą widać na zdjęciu.
Nie mam pojęcia, co to oznacza. Mam instrukcję do mojego samochodu po niemiecku, ale... ta kontrolka nie jest tam opisana.
Czy ktoś może mi pomóc? Dzięki

wariat43

  • Gość
Filtr paliwa przy CRDi i jego kontrolka - Accent '02
« Odpowiedź #1 dnia: 05 Październik 2008, 14:56:27 »
W silnikach diesla oprocz kontrolki swiec zarowych jest tez pomaranczowa kontrolka(nie we wszystkich) usterki filtra paliwa a mianowicie informujaca o tym ze w odstojniku zebralo sie za duzo wody z paliwa.Moja rada zlokalizowac filtr paliwa i poszukac od spodu kurka spustowego i wypuscic wode do momentu az przestanie leciec badz poleci olej napedowy.Mysle ze to jest to jesli sie myle czekam na baty :)
Pozdrawiam.

Piktogram tej kontrolki na zdjeciu obrazuje pojemnik z przelotem ktory jest jakby napelniony wiec wnioskuje ze to jest to i czekam na informacje zwrotna

wlad

  • Gość
Filtr paliwa przy CRDi i jego kontrolka - Accent '02
« Odpowiedź #2 dnia: 05 Październik 2008, 15:37:46 »
Cytat: "wariat43"
Mysle ze to jest to jesli sie myle czekam na baty

nie mylisz sie :mrgreen:
spust jest od spodu filtra paliwa-ma plastikowe pokretlo,ktore trzeba odkrecic.
dobrze by bylo jednak na wszelki wypadek wymienic caly filtr paliwa -przy technologii CR jest to b. wazny element ukladu zasilania .