Autor Wątek: [Elantra MD] Problem automatyczna skrzynia biegów  (Przeczytany 2874 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ufo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem automatyczna skrzynia biegów
« dnia: 11 Sierpień 2019, 11:18:22 »
Witam. Ma problem ze swoim autem a dokładniej z automatyczna skrzynia biegów A6GF1. Krótka historia mi znana. Auto z usa. okazało się ze misa olejowa była uszkodzona. po wymianie i zalaniu nowego oleju (zalanie do poziomu, odpalenie, praca przez 10min, sprawdzeniu i dolaniu do poziomu)  i odpaleniu okazało się że z chłodnicy zaczęło ciec.  zły znak i najgorsze- płyn w oleju . 16L płynu i płukanie. wymiana chłodnicy. sprawdziłem błędy i P0729 i P0722, kasowanie i  odpalamy. skrzynia ruszyła, ale .... nie było tak słodko. podczas przeskoku na R ostre szarpnięcie- ale auto ruszyło. potem D i tez pojechało. po kawałku jazdy okazało się ze czuć/słychać przejścia 1,2,3 i nagle szarpniecie. pojawił się pomysł żeby skrzynię wyjąc i sprawdzić. żadnych mechanicznych uszkodzeń, lekkie ślady korozji na 2 przekładkach,  tarczki maja 1,6mm grubości i nic nie odpadło. elektrozawory maja 6 z nich ma 5,8ohma a 2 z nich 11,1ohma- czyli wszystko ok. najwięcej wątpliwości mam z czujnikami prędkości. jeden ma ok 650ohm a drugi 1400ohm. to mój jedyny trop zwłaszcza ze komputer tez o tym mówi w błędach . Pytanie do Was: miał może Ktoś z Was podobny problem? wie jak to rozwiązać. a może wolny czujnik by go zmierzyć? będę wdzięczny za każdą pomoc a nie za odsyłanie mnie do "psełdo majstrów". dziękuje z góry za pomoc
« Ostatnia zmiana: 28 Lipiec 2020, 16:28:25 przez Brt »

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Problem automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Sierpień 2019, 14:49:22 »
Troché mieszasz tematy: tu raz misa olejowa, wymiana chodnicy (oleju, czy plynu ATF?). W Kaliforni chyba wymogiem jest oddzielna chodniczka oleju silnikowego.

Popraw posta

Offline ufo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Poprawka ???
« Odpowiedź #2 dnia: 18 Sierpień 2019, 12:27:36 »
Nie ma co poprawiać. Taka była historia. Organoleptycznie zauważyłem uszkodzona misę. Po jej wymianie i zalaniu  olejem okazało się ze woda/płyn  z chłodnicy mieszka się z olejem w skrzyni. Po płukaniu takie dziwne zachowanie

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Problem automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #3 dnia: 18 Sierpień 2019, 23:24:28 »
Post jest nadal nieczytelny, a problem niechlujnie opisany.

W ASB nie ma oleju, jest płyn do ASB

Zamiast kasować kody, proponuję czasem poczytać skąd się wzięły i co oznaczają.

https://www.transmissionrepaircostguide.com/p0729/

https://www.obd-codes.com/p0722



Powodzenia!

Offline ufo

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 7
Problem automatyczna skrzynia biegów
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Styczeń 2020, 12:59:46 »
Podzielę się jak rozwiązałem problem ze skrzynią. standardowo rozbiórka demontaż wszystkiego i wymiana. skok na jednym z zestawów tarczek był rzędu 2,5mm przez co dochodziło do "wyskoku" i braku uszczelnienia. zmian na nowe tarczki cierne ze skokiem 1,5mm i zalanie nowego płynu/oleju- jak zwał tak zwał i auto ożyło. w sieci jest dokładny opis tej skrzyni z poszczególnymi elementami. nie ma w niej niestety wzmianki o wymiarach ale poglądowo, bardzo ułatwia sprawę. temat zamknięty