Autor Wątek: LPG do nowego auta na gwarancji  (Przeczytany 4326 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
LPG do nowego auta na gwarancji
« dnia: 09 Sierpień 2019, 06:21:47 »
Jak jest w Hyundaiu czy traci sie gwarancje na całe auto czy tylko na silniki
Czy ktoś montował LPG do nowego auta prosto z salonu .
Chce kupić Hyundaia Elantra 1.6 MPI z Automatem plus LPG

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #1 dnia: 09 Sierpień 2019, 16:23:32 »
popytaj w salonie. oficjalnie - nie można ale... czasami dealerzy sami montują instalacje i dają na nią gwarancję pod warunkiem że bedziesz u nich ją serwisował (to tzw. gwarancja dealerska) ; jeżeli coś się bedzie działo z samochodem nie związanego z lpg (np pociekną amorki) to naprawią bez łaski. jezeli jednak coś się stanie z winy lpg (np wypalone zawory) to ... najczęsciej umywają ręce.

Offline mic1986

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #2 dnia: 19 Sierpień 2019, 14:30:13 »
tutaj małe info jak to może ewentualnie wyglądać.

https://moto.wp.pl/instalacja-lpg-teraz-takze-dla-aut-na-gwarancji-6277917844793473a

ale zdecydowanie polecam podpytać dilerów (kilku, bo każdy ma swoje możliwości) jeśli dopiero planujesz zakup samochodu z salonu.

pozdrawiam.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #3 dnia: 20 Sierpień 2019, 07:47:39 »
Generalnie nie wiem jak to jest u polskich dealerów i ogólnie na świecie z nowymi silnikami ale ja kupiłem Tucsona 2.0 2009 rok który wyjechał z salonu z instalacją gazową, nawet książeczka serwisowa instalacji LOVATO ma oryginalne logo HYUNDAI.
Zakładam że jest możliwość zamontowania instalacji, jeśli jest w ofercie dealera i nie powinni robić problemów z gwarancją w takim wypadku. Jest tylko ryzyko że salon zabezpieczy sterownik i wymusi tym samym serwisowanie tylko i wyłącznie u nich.

Offline Czajen

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 13
LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #4 dnia: 21 Sierpień 2019, 19:46:15 »
Zależy jaki konkretnie model Hyundaia i silnik, pod niektóre fabryczną instalacją jest BRC.

Offline Arni71

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 494
LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #5 dnia: 22 Sierpień 2019, 05:52:38 »
Tak na marginesie - Opel w Gliwicach do wersji EcoFlex, montuje fabrycznie Landi Renzo i  to jest instalacja montowana na linii montażowej samochodu.

Offline enigma

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 35
Re: LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #6 dnia: 29 Sierpień 2019, 11:46:52 »
Cytat: "lukasz.zst"
Jak jest w Hyundaiu czy traci sie gwarancje na całe auto czy tylko na silniki
Czy ktoś montował LPG do nowego auta prosto z salonu .
Chce kupić Hyundaia Elantra 1.6 MPI z Automatem plus LPG


Założenie instalacji do samochodu = utrata gwarancji na silnik, układ elektryczny, wydech.

Kiedyś byłem w takim samym położeniu jak ty, gwara czy lpg.
Tylko w jednym salonie powiedzieli mi że mogą sami założyć, wycenili mi to chyba koło 6k. Jak poprosiłem o listę wykluczeń otrzymałem utrata gwarancji na silnik, układ elektryczny, wydech :) - chyba że będę serwisował cały samochód tylko u nich w ASO co jest jednoznaczne wydaniem dużo $$$.

Aha jak założysz LPG a padnie ci radio, klima czy np lusterko elektryczne ono nadal podlega gwarancji, LPG nie ma tu nic do tego.

Offline kaslawek

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
LPG do nowego auta na gwarancji
« Odpowiedź #7 dnia: 02 Wrzesień 2019, 22:52:52 »
A w Łodzi Marvel zakłada LPG i gwarancja na silnik i wydech jest 2 lata.
W MK nie zakładają i mówią, że założenie LPG powoduje utratę gwarancji na silnik.
Tak jest w przypadku i20 /2019/ - "normalnie" jest 5 lat gwarancji.