Autor Wątek: [Getz] Getz - problemy ze wspomaganiem.  (Przeczytany 1548 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline .Adam

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Getz - problemy ze wspomaganiem.
« dnia: 22 Lipiec 2019, 08:16:12 »
Dzień dobry.

Proszę użytkowników o pomoc w rozwiązaniu problemu. Podczas jazdy silnik zaczął głośniej pracować. Z okolic pasków alternatora wydobywa się odgłos stukania, tak jakby jakieś łożysko zostało uszkodzone, dodatkowo słychać z wnętrza pojazdu odgłos jakby przelewania się płynu. Wspomaganie działa bardzo ciężko, podczas skracania kierownicą czuć drgania na kole kierowniczym. Prawdopodobnie to objaw uszkodzenia pompy wspomagania lub maglownicy? Na dniach udaję się do mechanika, ale jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc, może dzięki temu uda się szybko i bezproblemowo zdiagnozować uszkodzenie.
Drugie pytanie gdzie można uzyskać numery oryginalne wyżej wymienionych części?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:51:27 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1454
Getz - problemy ze wspomaganiem.
« Odpowiedź #1 dnia: 22 Lipiec 2019, 21:31:46 »
Zdejmij lub nawet przetnij pasek od wspomagania i zobaczysz czy dźwięki znikną. Jeśli tak to padła pompa wspomagania. Lepiej jak ona niż maglownica.
Co do naprawy można kupić tanio używkę bo sam z ciekawości patrzyłem bo u mnie chyba też łożysko klekocze. Lub też szukać regenerowanej. Tak samo ewentualnie z maglownicą zakup używki wyjdzie najtaniej.

Offline .Adam

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Getz - problemy ze wspomaganiem.
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Lipiec 2019, 07:55:13 »
Tak okazało się, że uciekł olej gdzieś w okolicach przewodów wspomagania które są pod pompą. Interesuję mnie numery tych części i ewentualnie miejsca gdzie można dorobić takie przewody. Pomoże ktoś?

Po dolaniu oleju i odpowietrzeniu wszystko wróciło do normy, jest tylko problem tych przewodów które muszę wymienić aby na przyszłość wyeliminować usterkę.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Getz - problemy ze wspomaganiem.
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Lipiec 2019, 08:44:58 »
Tam gdzie zakuwają  węże ciśnieniowe, (znajdź taki punkt w swojej okolicy)  zakują Ci na starych końcówkach. Tak  będzie najtaniej.

Offline .Adam

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 15
Getz - problemy ze wspomaganiem.
« Odpowiedź #4 dnia: 23 Lipiec 2019, 08:46:45 »
Dziękuję za pomoc.