Autor Wątek: [Getz] [Getz] Stuki kierownicy na postoju  (Przeczytany 2563 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« dnia: 13 Lipiec 2019, 19:21:33 »
Witajcie. Tym razem problem mam taki, że podczas ruszania kierownicą na postoju (na odpalonym silniku) podczas wykonywania ruchów kierownicą słychać niepokojące stuki. Na zgaszonym jest wszystko ok, podczas jazdy tak samo nie ma żadnych objawów. Z 2tyg temu byłem, mechanik powiedział że lewy drążek do wymiany, więc zamówił mi i dziś podjechałem na wymianę, po dokładnym obejrzeniu stwierdził że drążki są w porządku i żadnych luzów nie ma. Co to może być, czy to maglownica czy może coś innego? Wycieków nie ma. Najmocniejsze stukanie jest na krótkich ruchach prawo-lewo (zazwyczaj w miejscu z 0:33). Starałem się nagrać filmik, powinno coś tam być słychać.

(najmocniej słyszalne w 0:33)

Zastanawiam się jeszcze nad podjechaniem na SKP, może tam coś mi powiedzą konkretniejszego. Przejmować się czy nie?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:50:17 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #1 dnia: 13 Lipiec 2019, 22:37:36 »
Dziwne bo powinna maglownica też stukać na zgaszonym silniku tak jak u mnie.  Mam to samo ale na zgaszonym słychać. To luz w maglownicy i może by pomogło dokręcenie śruby regulacyjnej ale ciężko do niej jest sie dostać od spodu auta.
Jeśli drążki kulowe nie mają luzu to zostaje jeździć i tyle.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #2 dnia: 13 Lipiec 2019, 23:02:38 »
Właśnie dziś będąc u mechanika na zgaszonym kręciłem i mówię o nie stuka(naprawiło się?) kompletna cisza, no i nic mylnego bo po odpaleniu zaczęło stukać. Nie wiem czy drążki mają czy nie mają luzów bo już lewy drążek miał mieć luz przymierzyłem się do wymiany, zamówiony za 50zł a tu się okazało, że jednak nie.

Swoją drogą @robaszek127, jaki masz przebieg i od dawna ci stuka?

Na razie będę jeździł. Podjadę jeszcze na SKP niech mi przetrzepią zawieszenie, jak będzie wszystko w porządku to zostaje magiel. O ile nie będzie większych problemów w postaci wycieków to będę jeździł raczej bo nowy na pewno w grę nie wchodzi, jak już to regeneracja albo używka za 300zł.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #3 dnia: 13 Lipiec 2019, 23:22:48 »
Mi pewnie tak przy 200tys na liczniku zaczęło stukać ale czy faktycznie ma tyle to nie wiem. Wymieniłem tak samo ten dług drążek kulowy od maglownicy inic nie dało. Stuka wewnątrz maglownicy pewnie ma luz.
Nie ma wycieków i śmiga a tylko stuka na postoju. Nie ma sensu wymieniać czy regenerować bo to tak samo loteria a póki działa to działa. Jakość hyundaia raczej nie powala to co zauważyłem przez lata.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Lipiec 2019, 12:52:23 »
No to ja mam 211 tyś a odkąd tak stuka to nie wiem ale zuważyłem dopiero z 2 tyg temu. Wstępnie padło na końcówki drążków, potem podjechałem do mechanika mówi że nie maglownica że mam sie nie martwić tylko lewy drążek. Teraz znów że nie lewy drążek a maglownica bo zawieszenie sztywne :-o

Podjadę jutro na SKP niech mi diagnosta sprawdzi może gdzieś on wyczuje jakiś luz, bo mechanika mam takiego który robi mi za grosze i nie chce pchać w koszty i pewnie tym razem może nawet jest jakiś luz gdzieś ale nie chce bym przepłacał. No zobaczymy jak jutro odwiedzę SKP. Jeśli faktycznie zawieszenie będzie sztywne to zostawiam, a maglownicę kupię uzywaną jeśli ta juz nie będzie sie nadawała do użytku.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #5 dnia: 15 Lipiec 2019, 14:32:22 »
No i mechanik miał rację, podleciałem na stację i diagnosta sprawdził amortyzatory, zawieszenie całe z przodu i powiedział, że wszystko sztywne, żadnych luzów, nic i że przekładnia. Luz nie duży, w zaleznosci jak się ułoży. Na razie będę jeździł, będą wycieki czy coś nie tak z kierownicą/wspomaganiem to wtedy się pomyśli.

Offline karolosoczek@interia.pl

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #6 dnia: 26 Lipiec 2019, 13:29:33 »
Cześć,

zobacz to:

Pozdrawiam,

Karol

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #7 dnia: 27 Lipiec 2019, 21:06:59 »
Widziałem już taki materiał odnośnie tej gwiazdki w Hyundaiu, ale Getz raczej nie ma z tym problemu. U mnie magiel stuka, całe zawieszenie przetrzepane, amortyzatory i krzyżak. Stuka tylko na postoju, więc podczas jazdy nie czuję nic niepokojącego. Udało mi się znaleźć w razie czego używkę za 100 zł z rozbitego Getza z niedużym przebiegiem. Akurat przód był cały a magiel jeszcze na aucie, więc żadnych luzów przy kręceniu kierownicą czy wycieków nie zaobserwowaliśmy z mechanikiem. Zdecydowałem się na kupno, po zdjęciu też ładnie wygląda i na "sucho" też nie czuć luzów ani nie widać śladów by były jakieś wycieki. Za 100 zł zaryzykowałem, leży teraz sobie w razie gdyby moja oryginalna odmówiła całkowicie posłuszeństwa bo szkoda płacić za robociznę, wymianę płynu od wspomagania tylko po to by się przekonać albo tylko dlatego, że stuka na postoju.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #8 dnia: 27 Lipiec 2019, 21:32:54 »
Jak już pisałem najpierw bym zaczął by mechanik dokręcił śrubę regulacyjną na maglownicy a nie wymieniał drugą. Zazwyczaj jest taka do regulacji luzów. Sam patrzyłem i jest ale czy od tego to nie wiem bo kiepski dostęp.

Offline MktR

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 85
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #9 dnia: 28 Lipiec 2019, 10:19:17 »
Wiem ale była okazja za 100zł + drążki więc w razie W to żal było nie skorzystać. Co prawda 100zł byłoby w kieszeni ale gdyby faktycznie padła maglownica kiedyś to będzie ta. Nie wymieniam jej na razie. Z tą śrubą spróbuję jak będę kiedyś u mechanika, ale podobno jak czytałem gdzies tutaj na forum to z kluczem ciężko bo zaden nie pasuje.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1486
[Getz] Stuki kierownicy na postoju
« Odpowiedź #10 dnia: 29 Lipiec 2019, 08:15:57 »
Fakt lepiej mieć w zapasie jak niedrogo można kupić. Kolga tam miał kupiony silnik do vetry.
U mnie zaobserwowałem, że gdzieś np. rano zatnie się wspomaganie takjakby przez ten luz trybik gdzieś się zazębił z drugim i przeskoczył.