Autor Wątek: Ile i jaki olej do silnika?  (Przeczytany 4851 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

amps11

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« dnia: 04 Październik 2008, 20:23:16 »
Witam!
Chcę zrobić wymianę oleju w silniku, samochód dopiero co kupiłem, nigdzie nie mogę znaleść ile oleju tam wchodzi i jaki najlepiej wlać. Silnik 2.0 CRDI przebieg 116tys.
Pozdrawiam[/fade]

wlad

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #1 dnia: 04 Październik 2008, 22:24:28 »
5,9l.-tak podaje instrukcja.
ja podczas wymiany wlalem 5l i byl poziom dokladnie w polowie bagnetu.tak wiec "piatka" wystarczy.
jak dopiero co kupiles-nie zapomnij wymienic filtru paliwa i powietrza.

Dareq36

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #2 dnia: 04 Październik 2008, 23:14:03 »
5,5 l oleju . Serwis zaleca Castrol lub Schell Helix , a odnośnie czy synyetyk , czy semi - , to od przebiegu . Zalecał bym dodatkowo wymienić filtr paliwa ( przy 90.000 km). W aso za to wszystko nie powinni wziąśc więcej , jak 600 zł.

Dareq36

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #3 dnia: 04 Październik 2008, 23:18:15 »
I jesze jedno , , do przebiegu 120.000 zalecają wymiane paska rozrządu ( wałki , paski klinowe..) ..i tu zaczyna sie zabawa , kosztowna zabawa. Jeżeli miałeś wymieniany , to śpisz spokojnie , a jeżeli nie , to 2 dni hultaj w aso i....ze 2000 zł nie Twoje .

wojtek_z

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #4 dnia: 14 Grudzień 2008, 22:27:28 »
polecam aukcje użytkownika allegro - dexx-auto

http://www.allegro.pl/my_page.php?uid=4617635

santafer

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #5 dnia: 26 Grudzień 2008, 16:40:33 »
Cytat: "Dareq36"
.............. , do przebiegu 120.000 zalecają wymiane paska rozrządu ( wałki , paski klinowe..) ..i tu zaczyna sie zabawa , kosztowna zabawa. Jeżeli miałeś wymieniany , to śpisz spokojnie , a jeżeli nie , to 2 dni hultaj w aso i....ze 2000 zł nie Twoje .

Trochę po czasie ,ale dodam:
Bez względu na to co na liczniku ZAWSZE w kupionym aucie zmieniałem pasek rozrządu.
(raz nie zmnieniłem <glupek2> bo w książce była zapisana zmiana-i co? zerwał się -były koszty :-( )
Co prwda było to w zeszłym roku,ale ceny bardzo sie nie zmienił:
pasek,rolki,naped alternatora razem w aso w Szczecinie 1200pln br.
Jeśli chodzi o olej.Od zawsze jeżdże na mobil1 5W50(choc marka nie ma znaczenia raczej klasa)

teyfi

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Styczeń 2009, 22:01:46 »
Witam, do tego silnika wchodzi przy wymianie 5,6 - 5.8 oleju razem z filtrem oleju. W ASO lejemy półsyntetyk Castrola, przy wyższych przebiegach mineralny (przebiegi powyżej 75 tys. km). Teraz wszystko zależy jaki olej miałeś zalany. Proponuję mimo wszystko półsyntetyk. Prawda, pasek rozrządu powinien być wymieniany co 120 tys. km lub co 5 lat.
Pozdrawiam

BartBartez

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Styczeń 2009, 22:08:54 »
Cytat: "teyfi"
przy wyższych przebiegach mineralny (przebiegi powyżej 75 tys. km)
:shock: :roll:

teyfi

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Styczeń 2009, 23:28:20 »
No co? W Aso to juz jest większy przegieg :P Przy 75 tys. to sie już nazywało "budget srwis" i lali mineralkę. Myślę że spokojnie możesz zalać półsyntetyk.

BartBartez

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #9 dnia: 16 Styczeń 2009, 00:32:47 »
Cytat: "teyfi"
Przy 75 tys. to sie już nazywało "budget srwis" i lali mineralkę

A jak ma 150 tyś to co? Superol wymieszany ze smołą?
A jak ja mam 250 tyś to co mam nalać? Do głowy przychodzi mi tylko Moto Doktor i garść trocin.

Dareq36

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #10 dnia: 18 Styczeń 2009, 15:54:33 »
Myśle ,że spokojnie przy przebiegu ok .100.000 km można lac syntetyk ..Wszystko zależy od .. ubytku oleju ..po określonym przebiegu .( jeżeli poziom oleju nie zmienia się po przejechaniu ok 1000- 1500km.. to nic sie nie dzieje ..).
Ja osobiście preferuje castrol magnatec...(.. ale wybór zostawiam każdemu indywidualnie ..)
Uważam również , ze od przebiegu ..powyżej 150.000km ..można myśleć o zmianie oleju .na półsyntetyk ..(.ale można )..
 Pozdro

santafer

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #11 dnia: 15 Luty 2009, 20:19:04 »
Dawno nikt nic mądrego nie napisał :shock:
To ja dodam swoje zdanie:
Układy korbowo-tłokowe wspólczesnych silników wytrzymuja co najmniej !!!kilkaset tysięcy km w stanie sprawności.Oczywiście przy własciwej eksploatacji.Przebieg rzędu 100 tys km
jest dla układu korbowo-tłkowego niczym-a tym tu mówimy-smarowanie.
Co innego osprzęt : :-/ ,ale tu olej nie ma nic do rzeczy.
Krótko:
Marka oleju nie ma znaczenia,tylko klasa oleju.
Osobiscie uzywam Mobil1 5w50 ,w poprzednich autach również-przebiegi do 180 tys km.
Jedna uwaga:
W silnikach z turbodoładowaniem ZAWSZE będzie zuzycie oleju-szczgólnie przy duzych obciążeniach...
pzdro

zackart

  • Gość
Ile i jaki olej do silnika?
« Odpowiedź #12 dnia: 17 Luty 2009, 23:37:46 »
W ASO uzyskalem swego czasu info ze do tego silnika, bez wiekszysch roznic w przebiegu leja pol-syntetyk, 10W40
Sam zalalem Castrolem Magnatec 10W40 wlasnie.