Autor Wątek: Hyundai Santa Fe głośne klikanie pod maską  (Przeczytany 1642 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Anonimka123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai Santa Fe głośne klikanie pod maską
« dnia: 08 Lipiec 2019, 14:08:26 »
Witam wszystkich .Przepraszam jeśli wybrałam złą kategorię mojego wątku. Nie znam się zupełnie na samochodach,więc opiszę wszystko co moim zdaniem może mieć związek z moim problemem. Hyundai Santa Fe Premium 2.2 crdi 2010r. 3 tyg temu zaswiecila się kontrolka niskiego poziomu oleju.Mój mąż dolal olej i po 3 dniach w trakcie dłuższej jazdy zaczęło śmierdzieć w kabinie spalenizną. Pomyslalam,że dolewając olej pewnie gdzieś mu nakapał i gdy silnik się nagrzeje to paruje, stad ten zapach. Po kolejnych kilku dniach jadąc do pracy (OK 10 min prędkością 90k/h) zapach był już bardzo intensywny. Zatrzymałam się otworzyłam maskę,a tam kłęby białego dymu! I głośne strzelanie (klikanie) taki metaliczny dźwięk. Ciezko było zlokalizować skąd się dymi. Byłam u 2 mechaników kazdy patrzył jak na wariatkę ,twierdząc że nic się nie dzieje.Byl podpięty do komputera,nie wykazał żadnego błędu.Dodam ,że mieszkam w Anglii i nie mam zaufania do tych mechaników.Wykonaliśmy profesjonalne mycie silnika ,żeby pozbyć się rozlanego oleju.. Teraz meritum sprawy. Od tego momentu coś klika(strzela)pod maską, gdy tylko silnik się nagrzeje.Klika po zgaszeniu silnika i w trakcie dłuższej jazdy. Klikanie jest bardzo głośne, taki metaliczny dźwięk jakby jakaś zapadka się uruchamiała . Po zgaszeniu silnika klika tak ok 6 razy w odstępie minuty.Za 2 tyg wybieram się w długą trasę z UK do Polski, przyznam,że jestem przerażona mimo zapewnień mechanika ,ze  nic się nie dzieje.Załaczam link do nagrania

Offline Anonimka123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai Santa Fe głośne klikanie pod maską
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Lipiec 2019, 11:36:46 »
Nikt nie pomoże?  :-(

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
Hyundai Santa Fe głośne klikanie pod maską
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2019, 14:39:32 »
1. Kup mężowi lejek na przyszłość. Rozlewanie oleju podczas dolewek, to objaw wybitnego lenistwa i niechlujstwa.

2. Filmik za dużo nie wnosi. Zgaduję, co by tam mogło az tak głosno strzelać.
a) przepustnica (jeśli masz tempomat), ale chyba nie, bo piszesz,że masz manualną skrzynię.
b) Sprzęgiełko na klimie: to jest metal na metal
c) Być może jakiś stycznik (przekaźnik) głośno dogorywa
d.) Może coś z wentylatorem.
e) termostat? Te zwykle umierają w pozycji otwartej, ale nie ma reguły. Obserwuj temperaturę silnika.
f) Jakaś osłona termiczna na wydechu jest luzna...

3. Nie bałbym się jechać w trasę. Dla swiętego spokoju polevam jednal RAC breakdown cover na całą Europę - wersję full-wypas z holowaniem do domu.
https://www.rac.co.uk/breakdown-cover/european-breakdown-cover?cid=ppc-GOOGLE-BP+-+EBC+-+RAC+EBC+Other+KWs+-+Exact-rac+european+insurance&gclid=CjwKCAjw36DpBRAYEiwAmVVDMMhQUdnI2FdwTq6NaaTNovw6omt-AiOelDTzl616wPaz4O1NBhriEBoCC2UQAvD_BwE&gclsrc=aw.ds

Około 150 funtów (+prom) na dwa tygodnie, ale masz kompletnie z bańki jakiekolwiek problemy z autem i ekstra koszty.

Kliki są na wyłączonym silniku - nie martw się więc zbytnio, bo to coś elektrotechnicznego i raczej mało istotnego - dokładnie zlokalizuj miejsce klikania i wtedy wróć na forum.

Offline Anonimka123

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 5
Hyundai Santa Fe głośne klikanie pod maską
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:17:29 »
Hants . Dzieki za konkretny wpis .
Odpowiadając na Twoje sugestie
1. Tak lejek już zakupiony( trochę późno, wiem)
a) w mojej wersji jest tempomat ,ale odkąd go posiadamy (2 lata) nie działa. Jest jakiś błąd, bo nawet wyskoczyło to po podpięciu pod komputera.
b) Z klimą mieliśmy problem , była jakaś nieszczelność i gaz spierniczał.Usterka została naprawiona ,ale wciąż klika
3. Oczywiscie musimy wykupić European Breakdown Cover. Robilam wycenę z RAC i wyszło 188 £ za 6 tyg., prom już wykupiony za 100 £ ,wiec trochę drogo to wychodzi  :-/