Autor Wątek: [ix20] ewentualne akcje serwisowe?  (Przeczytany 7834 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline cosmo

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 38
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« dnia: 30 Marzec 2012, 18:58:11 »
Tak się zastanawiam - ix20 jest już jakiś czas na rynku i nie chce mi się wierzyć aby był tak idealnym samochodem, że nie wykryto przy nim żadnych usterek wieku dziecięcego...
Czy ktoś z Was słyszał cokolwiek o jakichś cichych (dealerskich) akcjach serwisowych?
Czymś Was zaskoczyli przy przeglądzie?
Ktoś słyszał o jakichś aktualizacjach softu do ix20?

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« Odpowiedź #1 dnia: 01 Kwiecień 2012, 14:22:34 »
Sam pytałem o soft to niema i nic sie nie szykuje
Kazano mi zapłacić za geometrie na gwarancji bo to gwarancja nie pokrywa

jack55

  • Gość
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« Odpowiedź #2 dnia: 01 Kwiecień 2012, 15:08:31 »
Lukasz.zst może napisz o swoich problemach z zawieszeniem do AutoŚwiat interwencje :?:
http://www.auto-swiat.pl/interwencje/zglos
Moim zdaniem Hyundai powinien pokryć koszty za geometrię skoro rozbierają Ci zawieszenie a potem oddają nie w pełni sprawny samochód.Wiadomo zle ustawiona geometria skutkuje złą trakcją i nierównomiernym zdzieraniem opon.Granda i tyle :-(
Co do nowego softu to nie widzę powodu aby był nam do czegokolwiek potrzebny skoro nie mamy żadnych problemów z silnikami  czy z elektroniką w naszych ix20 ;-)

Offline lukasz.zst

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 460
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« Odpowiedź #3 dnia: 01 Kwiecień 2012, 15:44:54 »
I tak jeżdżę bez geometrii , dzwoniłem do kilku dilerów i dowiedziałem sie że gwarancja nie pokrywa geometria , napisałem juz do auto świat ,ale takich użytkowników z zawieszeniem jest już około 10 .
Doradzono mi że mamy od dać pozew grupowy lub od dać sprawę do sądu ,ponieważ mam pismo od hyundaia napisane że stuki w zawieszeniu są subiektywne a dilerzy nie maja doświadczenia w naprawie w zawieszeniu, po tym piśmie nie zgodziłem się z ta decyzją i rozebrano moje zawieszenie przymnie nic nie wykryli i tak napisali do importera i napisali że jest wada techniczna amortyzatorów( mam odpowiedz od 11 dilerów w Polsce gdzie mieli te same przypadki z hyundaiem ix20 ) ale nie umią przeskoczyć importera ponieważ twierdzi importer że wszytko gra . Jeden diler wymienił amortyzatory na oryginalne i dale stuka ale w drugim aucie wymienił na  amortyzatory saschs i sie skończyła udręka tylko przyszły same plusy ,ciche zawieszenie, zero stuków .

Chodzi mi oto że importer sprzedaje auta z wadą techniczną zagrażające bezpieczeństwo - dlatego takie stwierdzenie usłyszałem od mechanika on niema pewności że przy większej dziurze coś nie szczeli i wyjdzie amortyzator   i stworze zagrożenie na drodzę.
Zapraszam do mnie  na e-mila osoby które maja kłopoty z zawieszeniem , wszytki dokumenty udzielę

larry

  • Gość
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« Odpowiedź #4 dnia: 02 Kwiecień 2012, 11:42:20 »
lukasz.zst czy jesteś w stanie uzyskać informacje odnośnie numerów katalogowych tych amortyzatorów SACHS ? Szukałem na stronie producenta i nie znalazłem do ix20

jack55

  • Gość
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« Odpowiedź #5 dnia: 02 Kwiecień 2012, 15:17:54 »
Na tej fotce widać dokładnie całe oznaczenie ;-)
http://forum.cars.cz/hyundai/download/file.php?id=17581

larry

  • Gość
[ix20] ewentualne akcje serwisowe?
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Kwiecień 2012, 10:46:46 »
To oznaczenie jest oznaczeniem hyundaia a na stronach tej firmy nie ma tych amortyzatorów dlatego pytam o konkretne numery katalogowe producenta.