Autor Wątek: Zapieczona zmienna geometria turbiny  (Przeczytany 1228 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Zapieczona zmienna geometria turbiny
« dnia: 26 Czerwiec 2019, 13:51:28 »
Czy ktos demontowal turbine z 1.7 crdi i czyscil zmienna geometrie? Jesli tak to potrzebowalbym jakis wskazowek jak to zrobic bo podejrzewam zapieczona u mnie geomertie turbosprezarki. Auto stalo sie mulowate w dolnym zakresie obrotow spalanie wzroslo. Sprawdzalem ciegno przy turbinie i strasznie ciezko chodzi.

Offline Pajaro

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 153
Zapieczona zmienna geometria turbiny
« Odpowiedź #1 dnia: 27 Czerwiec 2019, 07:19:36 »
arti_100, może spróbuj tego- Kriscar-Wodorowanie Silników Krosno. Nie wieże do końca w cudowne metody ale koszt stosunkowo niewielki. Byłem z katalizatorem w Audi A6C6 2.0 TFSi i o dziwo pomogło. Na fejsie chwalą się efektami wodorowania względem turbiny.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Re: Zapieczona zmienna geometria turbiny
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Czerwiec 2019, 09:22:00 »
Cytat: "arti_100"
Czy ktos demontowal turbine z 1.7 crdi i czyscil zmienna geometrie? Jesli tak to potrzebowalbym jakis wskazowek jak to zrobic bo podejrzewam zapieczona u mnie geomertie turbosprezarki. Auto stalo sie mulowate w dolnym zakresie obrotow spalanie wzroslo. Sprawdzalem ciegno przy turbinie i strasznie ciezko chodzi.

a klapy ci chodzą ? Silnik klap ? Mi jak padł silnik klap tez zrobił się mułowaty na dole .

Offline arti_100

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 56
Re: Zapieczona zmienna geometria turbiny
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Czerwiec 2019, 09:30:19 »
Jak to sprawdzic?

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
Re: Zapieczona zmienna geometria turbiny
« Odpowiedź #4 dnia: 01 Lipiec 2019, 14:41:45 »
klapy? Jak wyłączysz silnik to on wtedy te klapy zamyka i to normalnie widać i słychać. Ten silniczek. Jak otworzysz maskę to on jest tu po lewej stronie silnika na wysokości świateł. Z silnika idzie takie ramię do klap i normalnie on sobie je domyka .