Autor Wątek: [Getz] [Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca  (Przeczytany 1816 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« dnia: 15 Czerwiec 2019, 12:52:19 »
Witam, mam problem z hamulcami w moim Getzie, czyli gdy puszczę pedał hamulca, to jeszcze przez chwilę hamulce trzymają. Wymieniłem już tarcze z klockami i z tyłu szczęki. Teraz nie wiem czy wymieniać pompę hamulcową, czy szukać jeszcze gdzie indziej. Miał może ktoś podobny problem?
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:43:39 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1487
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« Odpowiedź #1 dnia: 15 Czerwiec 2019, 21:34:14 »
Ale tył też trzyma czy przód tylko. Grzeją się koła bardzo podczas jazdy? Jeśli tak to zostaje jeszcze odpowietrzyć koła. A jak nadal kolcki będą się tarły to trzeba rozebrać zacisk bo może tłoczek zardzewiał. A znając jakość hyundaia to pewnie tak.
Ja bym nie wymieniał pompy skoro dobrze hamuje a np. kupił cały zacisk i założył na próbę. Używki są tanie i ryzyko małe.

Offline Q_Nick

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 36
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« Odpowiedź #2 dnia: 16 Czerwiec 2019, 09:26:47 »
Ciężko powiedzieć które trzymają, ale chyba przednie. Ciężko ocenić. Z porodu tarcze na pewno nikt gorące. W wolnej chwili sprawdzę te tłoczki.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1487
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« Odpowiedź #3 dnia: 16 Czerwiec 2019, 18:37:04 »
Najlepiej podnieść koło i nacisnąć hamulec. Po puszczeniu powinny klocki się cofnąć i tylko lekko obcierać o tarczę.

Offline Andy

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 156
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« Odpowiedź #4 dnia: 17 Czerwiec 2019, 14:55:22 »
Mój Getz właściwie od urodzenia ma pewną niedoskonałość. Otóż podczas ostrej jazdy w górach (a miał jej swego czasu bardzo dużo w Europie) i tym samym ostrego używania hamulca, zaczynał sam hamować - na tyle, że nawet na luzie, z lekkiej górki, samochód się nie toczył i szybko zatrzymywał. Jazda pod górkę z trącymi hamulcami powodowała, że czasami musiałem na ostrzejszym podjeździe jechać na jedynce, dwójka to już było dobrze, gdzie w tym czasie inne samochody spokojnie dawały radę nawet na trójce. Po ostygnięciu hamulców sytuacja wracała do normy, więc czasami musiałem się zatrzymać w trasie. To był opis. Teraz przyczyna. Kiedyś za granicą w jednym z warsztatów podniesiono mi samochód i stwierdzono - winne są tłoczki przy hamulcach. Coś mi tam wyczyszczono i na krótki czas pomogło. Przyzwyczaiłem się już do tego, że ten typ tak ma. Może się info przyda, może nie.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1487
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« Odpowiedź #5 dnia: 17 Czerwiec 2019, 17:30:56 »
No to zostaje wymiana tłoczków i tych osłon gumowych. Bo jeśli posmarowali je i trochę działało to najlepiej wymienić na nowe. Nie cofają się zawsze i grzeją koła.
Miałem coś takiego ale w starym tico. Pomogło wyczyszczenie tłoczka z rdzy i nasmarowanie.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Getz] Trzymające hamulce po puszczeniu pedału hamulca
« Odpowiedź #6 dnia: 19 Czerwiec 2019, 18:25:22 »
Tloczki do wyjecia i przeczyszczenia. Wszystkie gumy w naciskach do wymiany. Taka okragla (kwadratowa z profilu) wewnątrz zacisku jest odpowiedzialna za powrót tloczka