Autor Wątek: [ix20] Folie ochronne  (Przeczytany 1537 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] Folie ochronne
« dnia: 08 Czerwiec 2019, 19:35:15 »
Witam,
chciałem się zapytać czy ktoś próbował wykleić zagłębienia za klamkami drzwi naszych samochodów (lub innych może) - folie ochronne na wodę ?
Rok temu pokusiłem się o sprawdzenie foli bardzo zbliżonej do tej którą mamy na krawędzi drugich drzwi na dole. Podkleiłem tak i górne fragmenty wszystkich drzwi jako ochrony przed klamakami innych samochodów. Folia gruba Tesa - sprawdziła się przez cały rok i jest gruba - niestety nie nadaje się na wyoblenie powierzchni zagłebienia za klamką. To samo mam na całej szerokości tylniego zderzaka zaraz pod klapą - tą opcję dostałem w gratisie przy kupnie samochodu.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] Folie ochronne
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Czerwiec 2019, 21:34:48 »
Bez demontażu klamek się obyło. Robił to gość jak czekałem na odbiór samochodu. Jedna trochę jest za nisko. Ale jeśli chodzi o pęcherze powietrza to zastrzeżeń nie mam. Z resztą usługa kosztuje 89zł, więc nikt chyba nie przewiduje demontażu czterech klamek ;-)

Wklejki można kupić za 15-20 zł,  raklę łyżkę za 10zł. Myślę że dałby radę sam to zrobić

Foto zrobione przed chwilą w garażu. Może trochę słabo widoczna ta wklejka.

Offline MERCI_HKP

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
[ix20] Folie ochronne
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Lipiec 2019, 21:53:38 »
Chciałem to samo przy kupnie samochodu zlecić, ale powiedzieli że muszą klamki demontować aby okleić tą folię we wnęce za klamką. Bardziej mi chodzi czy cała wnęka jest wyklejona (bo to jajo) czy tylko płaska część. Zakupiłem parę różnych foli do tych wnęk ale nie mogę dokładnie wypchnąć bąbelków powietrza zza foli - mógłbyś zrobić zdjęcie bardziej widoczne z klamką ?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[ix20] Folie ochronne
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Lipiec 2019, 22:16:20 »
Moge jutro spróbować zarobić lepsze foto ale myślę, że folię na tym zdjęciu widać.  Nie jest wypełnione całe wgłębienie.  Wklejka jest ok 1.5 cm od krawędzi wgłębienia (góra dół) i z 1cm od klamki