Autor Wątek: Lusterko wsteczne w kabinie  (Przeczytany 3317 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 1marcin2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Lusterko wsteczne w kabinie
« dnia: 06 Czerwiec 2019, 18:02:39 »
mam pytanie dotyczące lusterka wstecznego w kabinie. Gdy samochod się na grzeje w kabinie to lusterko podczas jazdy po nierównosciach drży i rozmazuje obraz, jest przykręcone dobrze ale niestety to jest taki patent chyba, nie jest mocowane bezpośrednio do szyby tylko przez łacznik i nie wiem czemu ma to służyc :) zastanawiam się nad wyrzuceniem tego lusterka i przyklejeniu bezposrednio do szyby, czy Wy tez tak macie że lusterko wam drzy?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #1 dnia: 06 Czerwiec 2019, 21:05:20 »
Ja mam ix20 i lusterko rzeczywiście się trzęsie. Lusterko jest chyba na dwóch przegubach chyba o jeden za dużo. Mam wrażenie jakby ten przy szybie nie był zbyt stabilny lub mocowanie do szyby ma jakiś luz. Jeszcze tego nie rozkminałem. Za miesiąc pojadę na przegląd to im to zgłoszę.

Offline 1marcin2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #2 dnia: 07 Czerwiec 2019, 16:58:46 »
Hej lusterko jest przykręcone u mnie na jednej śrubie do takiego łącznika który jest przyklejony do szyby śuba jest dociągnieta mocno a luz jest w górnej części niby siedzi ciasno ale da się tym poruszac ręką wg mnie to jest zła konstrukcja mocowania w sumie to nie wiem dlaczego takie rozwiązanie jest a nie przyklejone bezpośrednio do szyby jak jest jest zimno to nie jest to tak odczuwalne w porównaniu z nagrzanym od słońca samochodem :) gdybym wiedział jak odkleic ta podstawe to juz bym wyrzucił to lusterko i przykleił inne :) ale samochod na gwarancji a w serwisie jak na razie mnie olali z tym  :evil:

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #3 dnia: 07 Czerwiec 2019, 17:51:51 »
Ten łącznik jest fabrycznie wmontowany w szybę, może nie być tak łatwo demontowalny. Acz kto wie, może i jest klejony...

Offline 1marcin2

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 6
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #4 dnia: 07 Czerwiec 2019, 18:18:52 »
iPeace u Ciebie też się trzęsie lusterko? :) no zawsze można kupic nowe i przykleic ponizej tego albo udac się tam gdzie robią szyby żeby się wypowiedzieli jak tego się pozbyć jeszcze myślałem spróbować jakis kawałek gumy włozyć między podstawe lusterka a ten łącznik oczywiscie jak się da tam cos włozyc

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #5 dnia: 08 Lipiec 2019, 22:31:53 »
Też się trzęsie, wygląda że luz jest właśnie przy tym mocowaniu do szyby. Udało Ci się to jakoś zniwelować?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #6 dnia: 14 Lipiec 2019, 15:39:30 »
Ja dziś miedzy łącznik, a lusterko włożyłem blaszkę grubości 0.5mm. Choć szczelinomierz wchodził 0.7mm musiałem trochę zeszlifować (ścieniować) brzegi bo lustro nie chciało dojść na swoje miejsce. Nie zmierzyłem grubości po szlifowaniu (myślę, że jest ok 0.4mm) . Lustro trzyma się sztywno nawet bez śruby. Jeszcze nie jeździłem bo nie miałem potrzeby ale powinno być ok. W każdym razie lusterko nie buja się tak jak wcześniej.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #7 dnia: 14 Lipiec 2019, 15:48:07 »
ELETomek, szlak przetarty, dzięki! Przy odrobinie czasu też coś pokombinuję. Wspominałeś, że chciałeś zgłościć to na przeglądzie. Rzeczywiście próbowałeś, czy od razu wziąłeś sprawę w swoje ręce?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #8 dnia: 14 Lipiec 2019, 16:02:42 »
Tak mnie coś tkło przy odkurzaniu auta. Jeszcze nie byłem na przeglądzie, miałem zamiar zrobić go przed wyjazdem na Chorwację ale "kruca bomba mało casu". Rok od zakupu mija dopiero we wrześniu, to chyba jeszcze zdążę  ;-)

To pasowanie łącznik-lusterko nie wiadomo czemu jest bardzo luźne. Jak dobrze pamiętam to w clio II nie było żadnej śrubki, a lustro trzymało się jak należy. W innych autach nie miałem zdejmować ani nie miałem problemu z lusterkiem.

Offline iPeace

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 43
Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #9 dnia: 14 Lipiec 2019, 19:41:08 »
W moim poprzednim aucie (astra 2) lusterko wsteczne trzęsło się od samych wibracji silnika i dużo mocniej niż tu, także (jeszcze) mocno mi to nie przeszkadza

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #10 dnia: 31 Sierpień 2021, 19:29:37 »
Witam, niestety ale dziś uszkodziłem lusterko i muszę wymienić na nowe. Jak je się demontuje żeby nie uszkodzić szyby? Przy okazji zastanawiam się czy nie jest to dobry moment na wymianę na fotochromowe tylko kwestia podłączenia do zasilania.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #11 dnia: 07 Wrzesień 2021, 19:50:21 »
Uchwyt jest tego typu.

Offline Marianekmi

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
Odp: Lusterko wsteczne w kabinie
« Odpowiedź #12 dnia: 22 Październik 2021, 23:47:41 »
Lusterko wymienione, przy okazji kupiłem na aliexpress fotochromatyczne i polecam.