Autor Wątek: [i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?  (Przeczytany 1459 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline grax

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 10
[i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?
« dnia: 30 Maj 2019, 17:05:51 »


Na jednej i drugiej końcówce z przodu jak lekko kombinerkami złapię w tym miejscu to taki luz jest. Dopiero po przekręceniu kawałek jest opór. Czy to drążki do wymiany?

Jak jadę na tzw. kocich łbach, nierównościach wolno to czuję w kierownicy jakby jakieś luzy były. Jakby mi coś pukało w kierownicę. Uderzało.

Proszę o pomoc.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?
« Odpowiedź #1 dnia: 30 Maj 2019, 18:10:11 »
Hmm. Obracanie drążkiem nic nie pokazuje, nie diagnozuje. Może obejrzyj chociaż by ten filmik Łysego

Offline waszek_rmc

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1037
[i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?
« Odpowiedź #2 dnia: 30 Maj 2019, 20:59:38 »
Podnieś auto i poruszaj kołem przód / tył trzymając je obiema rękami. Mi tak podczas wymiany opon zdiagnozowali wymianę drążków. A co do luzów w kierownicy to jest osobny temat. To nie muszą być niestety drążki...

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1459
[i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?
« Odpowiedź #3 dnia: 30 Maj 2019, 21:15:52 »
Najprościej jest właśnie ruszać kołem łapiąc za przód i tył. Będzie luz to będzie wyczuwalne na kole i pewnie stukanie. Jeśli jest do pomocy druga osoba to może ręką trzymać za końcówkę i wtedy czuje się stuki w elemencie. Proste ale skuteczne.

Offline Venom

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 278
[i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?
« Odpowiedź #4 dnia: 31 Maj 2019, 08:16:51 »
Cytat: "waszek_rmc"
Podnieś auto i poruszaj kołem przód / tył trzymając je obiema rękami. Mi tak podczas wymiany opon zdiagnozowali wymianę drążków. A co do luzów w kierownicy to jest osobny temat. To nie muszą być niestety drążki...

miałem to samo.Pojechał na wymianę opon a wróciłem z wymienionym drążkami .

Offline lucas4891

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 11
[i40 VF] Koncówki drążka kierowniczego do wymiany?
« Odpowiedź #5 dnia: 31 Maj 2019, 22:14:32 »
Najczęściej lecą końcówki drążków. Poza tym, jeśli da się z łatwością kręcić drążkiem, bez wyczuwalnego oporu, to oznacza ewidentnie luz na łącznikach kulowych drążka lub końcówki