Autor Wątek: odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja  (Przeczytany 4490 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« dnia: 02 Maj 2019, 22:34:38 »
mam pytanie dotyczące odkupu samochodu przy zakupie nowego hultaja- jak wyceniają "stare" samochody przy zakupie nowego. chodzi mi o różnicę pomiędzy uzyskaną zapłatą za stare auta a wartością rynkową danego modelu. o ile mniejsza jest wycena od średniej ceny danego rynkowego- to główne pytanie.
Pytam dlatego że szykuję się do zakupy ix20 lub kia vengi (decyzja jeszcze nie zapadła) i mam dylemat: mam 2 samochody- chevrolet aveo ( wartość rynkowa ok 10 tys zł i atos wartość ok 2 tys) i nie wiem którego zostawić w rozliczenie. premia za zostawienie to 2000zł+ odkup. wiec nie wiem czy zostawić atosa (wartość ok 2000) czy aveo ( wartośc ok 10000) + prenia za odkup (2000zł) . Jakbym dostał -powiedzmy 500zł za atosa + premia 2000zł to byłbym na plusie (bo łącznie 2500zł) ale za aveo to " gorsza sprawa" bo jest wart ok 10,000zł.( bo wiem że tyle nie doatne)   Jaka jest różnica pomiędzy ceną " rynkowa" a wartością  którą można dostać za auto?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #1 dnia: 03 Maj 2019, 00:35:31 »
Zapytaj czy będą takimi autami zainteresowani. To co na reklamie czy w folderach nijak ma się do rzeczywistości.  Ja dostałem 17tys za auto o cenie rynkowej 20+. U drugiego dealera dawali 14tys. Auto było krajowe z dość sporym przebiegiem ale pełną dokumentacją. Gdyby było sprowadzane to by nie wzięli. Na to, że będziesz na plusie to bym nie liczył. Dealer hyundai to nie dobry wujek tylko firma która ma zarabiać kasę.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #2 dnia: 03 Maj 2019, 13:14:27 »
Proste, że jeśli dają 2tys to muszą obniżyć cenę samochodu minimum z 4tys. Muszą zarobić a jak ktoś zostawia z rozliczeniu to raczej woli dostać mniej ale od ręki.

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #3 dnia: 03 Maj 2019, 14:26:53 »
dlatego zastanawiam się nad zostawieniem atosa- ma niewielką wartość bo jest z 2000r - jak mi dadzą 500 czy 1000zł i do tego upust 2000zł na nowego to będę do przodu (bo w sumie "dostanę" 2500zł) - mniej nie dadzą bo na złomie dostanę 500zł.
z aveo jest gorzej bo jest z 2008r. i wart ok 10000-12000 i mają z czego uciąć.

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1451
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #4 dnia: 03 Maj 2019, 18:03:42 »
jeśli to jest akcjatypu przywieź co bądź a dostaniesz 2tysie to ok. Inaczej nie będą chcieli bo dla nich zysk mały na takim aucie.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #5 dnia: 03 Maj 2019, 22:38:28 »
Nie ma co za bardzo gdybać. Zadzwonić, napisać maila najlepiej do kilku dealerów i będzie wiadomo na czym się stoi. Wycena jest bezpłatna i niezobowiązująca. Może stracisz trochę nerw jak zaczną wyliczać co w samochodzie jest do naprawy i ile to kosztuje można odnieść wrażenie, że trzeba będzie im dopłacić żeby w ogóle zechcieli wziąć auto w rozliczeniu  ;-)

Druga sprawa to negocjacja ceny zakupu nowego samochodu. M.in dlatego warto pytać u kilku sprzedawców.

Offline tom69

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 21
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #6 dnia: 04 Maj 2019, 10:13:54 »
Witam.
Jest może ktoś, kto już robił taką wycenę i może opisac jak to przebiega.
Opiszcie swoje doświadczenia i może jakieś spostrzeenia, uwagi dla przyszłych kupujących w taki sposób.
Pozdrawaim :)

Offline acc24

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 143
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #7 dnia: 09 Maj 2019, 22:33:53 »
Jeśli technicznie samochód jest w dobrym stanie i auto nie jest za stare i jest chodliwe biorą bez problemu.
Wycena polega na zrobieniu przez nich oględzin wraz z podnośnikiem.
W moim przypadku dawali 3,5 tys. mniej niż dealer innej marki (wartość auta ok 35 tys.), czyli raczej szału nie ma, ale weź pod uwagę, że później z tym samochodem muszą coś zrobić, a są to samochody używane.

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #8 dnia: 10 Maj 2019, 08:52:06 »
Cytat: "acc24"
Jeśli technicznie samochód jest w dobrym stanie i auto nie jest za stare i jest chodliwe biorą bez problemu.


Dlatego też próbowałem kolegę nadamus ściągnąć na ziemię przy zastanawianiu się czy zostawić atosa w rozliczeniu.

W moim przypadku zapłacili tyle samo co oferował dealer opla (a była to astra j). Jeden z salonów hyundai oferował 3 tys mniej. Wniosek z tego taki, że jeśli już ktoś decyduje się na zostawienie auta w rozliczeniu, warto próbować u kilku sprzedawców.

Offline volcan

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 540
    • http://www.prace-geologiczne.pl
Re: odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #9 dnia: 10 Maj 2019, 23:21:01 »
Atosa na 99,9% żaden dealer nie przyjmie, co do Aveo też może być problem, bo to stare auto. Co do wartości - jeżeli zaproponują Ci 5-6 tysięcy złotych, to będzie nieźle.

Offline nadamus

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 134
odkup samochodu przy zakupie niowego hultaja
« Odpowiedź #10 dnia: 11 Maj 2019, 22:35:10 »
chyba skorzystałem z tego 0,01%- byłem na rozmowie z przedstawicielem dealera i ... się spytał o pochodzenie auta; oczywiście krajowe, 2 właściciel. zaproponował 1000-1500zł wiec nie jest źle. Plus oczywiście odkup - 2000zł. ale to była rozmowa niezobowiuzojąca- bez zamawiania nowego auta. z rozmowy wynikało że jedynym warunkiem jest "krajowe" pochodzenie auta.  więc jestem przy nadziei bo bedę zamawiał auto w czerwcu.;)