Autor Wątek: Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole  (Przeczytany 2112 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Duro

  • Gość
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« dnia: 28 Kwiecień 2019, 13:31:01 »
Witam.
Od dwóch miesięcy jestem w posiadaniu Hyundaia i40. Od początku mam problem tego typu że po uruchomieniu auta miga mi przez około minutę a potem świeci na stałe kontrolka ciśnienia czujnika w kole TPMS. Jak kupowałem pojazd to poprzedni właściciel mówił że wymieniał czujnik przedni lewy. Po podłączaniu pod komputer pokazuje mi błąd 1312 tego właśnie czujnika przedniego lewego. Po usunięciu błędu jest dobrze, dopóki nie jadę po trasie. Po przejechaniu około 30 km zapala się ponownie lampka pomarańczowa TPMS. Po usunięciu błędu komputerem znowu zapaliło mi się na trasie po przejechaniu 30 km. Wie może ktoś w czym jest problem? Proszę o pomoc.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #1 dnia: 28 Kwiecień 2019, 14:23:20 »
według mnie problem jest z czujnikiem. Spróbuj zamienić koło. I zobacz gdzie wyskakuje błąd. Ja bym zamienił przód lewy ( tą co masz problem) z tył lewy. I jak ci wyskoczy błąd na tył lewy to na bank problem z czujnikiem w kole. Gorzej jak ci wyskoczy lewy przód. Bo to by oznaczało problem po stronie instalacji w aucie a nie problem czujnika.

Duro

  • Gość
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #2 dnia: 28 Kwiecień 2019, 20:07:57 »
...nie wiem czy dobrze rozumiem, ale zastanawia mnie jak może być problem z instalacją jak te czujniki chyba nie są połączone z samochodem jakimiś kablami, chyba że się mylę. Zastanawia mnie czy je się jakoś adaptuje czy kalibruje, jeśli tak to w jaki sposób??

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #3 dnia: 28 Kwiecień 2019, 20:25:34 »
od strony auta musi być drugi "odbiornik" który zapytuje - odbiera informację od czujnika znajdującego się w kole. I tak masz na każdym kole od strony auta. Czujniki w hultaju nie są parowane więc możesz koła przekładać. Jak zmienisz koło to będziesz wiedział czy czujnik kole padł czy odbiornik w aucie.

Duro

  • Gość
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #4 dnia: 29 Kwiecień 2019, 10:16:17 »
...tylko dlaczego problem pojawia się po dłuższej jeździe na trasie? Jak jeżdżę po mieście to nic się nie dzieje złego.

Offline MD13

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 343
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #5 dnia: 29 Kwiecień 2019, 13:15:30 »
Może przy na większych prędkościach auto nie czyta czujnika? Nie wiem. U mnie jak mi powietrze uciekało bo miałem dziurę to w mieście mi pokazał niskie ciśnienie na kole.

Offline michal90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #6 dnia: 30 Kwiecień 2019, 18:02:27 »
U mnie było podobnie raz wszystko działało, raz występował błąd. Koła przekładałem ale błąd cały czas pojawiał się w tym samym kole (lewy przód). Niestety do wymiany był moduł TPMS. Po wymianie modułu system działa bez zarzutu.

Duro

  • Gość
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #7 dnia: 01 Maj 2019, 10:16:19 »
Byc może to moduł, gdzie go kupiłeś? I jaka cena czegoś takiego?

Offline michal90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #8 dnia: 01 Maj 2019, 12:20:39 »
Cena w ASO - 1002,01 zł
Ja kupiłem na stronce http://www.koraps.com/ za 425,34 zł (z przesyłką)

Numer części to 95800-3Z000

Offline Piotras85

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 40
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #9 dnia: 06 Maj 2019, 07:43:58 »
Myślę ze najpierw musiałbyś podjechać na warsztat i spróbować zakodować te czujniki. To wtedy wyjdzie czy jest faktycznie któryś wywalony.
Ja też miałem podobnie jak kupiłem komplet kół od innego modelu Hyundaia. Mam i40 a koła były od Velostera. Niby miało wszystko pasować. Po założeniu kół komp wyłapał błąd . Po skasowaniu było ok przez ok 10 km i potem znowu zapalała się pomarańczowa kontrolka TPMS.
Co się okazało później , czujniki nadawały na innej częstotliwości. Wiec nie było szansy ich sparowania. Kupiłem drugie w ASO ( akurat promocja była :)  )  Zakodowałem i wszystko lata jak trzeba. I letnie i zimowe mam zakodowane. Kodowałem czymś takim.

Offline michal90

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 25
Problem z czujnikiem TPMS ciśnienia w kole
« Odpowiedź #10 dnia: 06 Maj 2019, 12:16:36 »
Dokładnie - najpierw warto posprawdzać czujniki - czy nie są uszkodzone lub czy są odpowiednio zakodowane. Dopiero w kolejnym kroku można zacząć podejrzewać moduł.