Autor Wątek: [Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h  (Przeczytany 3096 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« dnia: 23 Kwiecień 2019, 09:32:42 »
Po osiągnięciu szybkości około 120km/h zaczęła zapalać mi się kontrolka ABS. Przy kolejnym uruchomieniu silnika kontrolka gaśnie ale zapala się, gdy znowu się rozpędzę. Ki diabeł i czym to może grozić?
Niedawno wymieniałem przegub przy lewym przednim kole, mogło coś przy okazji się skiepścić?

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #1 dnia: 23 Kwiecień 2019, 14:04:25 »
Podepnij auto pod kompa. Jeśli pokaże błąd na kole z wymienianym przegubem to wielce prawdopodobne. Miałem kiedyś podobne objawy w ciężarówce po wymianie tarczy hamulcowej. Przyczyną była zwichrowana bieżnia abs. Tyle, że była blaszana. W hyundai bieżnia jest na przegubie może też nią jest coś nie teges.

Gdyby coś nie dobrego działo się z łożyskiem koła to chyba byś poczuł.

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #2 dnia: 23 Kwiecień 2019, 14:41:06 »
Wymieniałem przegub, bo w zakrętach czułem/słyszałem stukanie. Po wymianie tego nie ma, ale co do łożyska to nie jestem pewien a w warsztacie mogli tego dokładnie nie sprawdzić...
A czym może grozić gdy lampka ABS się pali? Że po prostu i tylko nie zadziała ABS czy coś jeszcze? Tak pytam, bo nie wiem czy musze sprawę załatwić przed majówką czy może poczekać  8-)

Offline ELETomek

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 613
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #3 dnia: 23 Kwiecień 2019, 15:34:59 »
Jak wymieniłeś przegub we warsztacie to czemu nie podjedziesz do nich niech sprawdzą co się dzieje.

Offline waldi678

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 95
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #4 dnia: 05 Maj 2019, 19:12:32 »
Masz pękniętą  koronkę zębatą na przegubie i przy prędkości 120 siła odśrodkowa rozszerza ją i czujnik łapie błąd miałem to samo u siebie na kompie nic nie wyszło bo szybkość za mała .Wymiana koronki załatwiła sprawę.

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #5 dnia: 06 Maj 2019, 08:10:17 »
Dzięki za wskazówki, teraz wybiorę się do warsztatu uzbrojony w większą wiedzę :-D

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #6 dnia: 07 Maj 2019, 23:00:53 »
Obstawiam pęknięty, naderwany albo brakujący ząbek. Miałem kiedyś podobnie - przy 110 zapalała się kontrolka ABS i układ się wyłączał.



Wystarczy, żebyś bardzo dokładnie obejrzał koronkę - na bank znajdziesz banana.

Offline TomPL

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 69
[Matrix] Kontrolka ABS zapala się przy 120km/h
« Odpowiedź #7 dnia: 30 Lipiec 2019, 08:00:44 »
Dziękuje kolegom za bardzo trafną diagnozę - była pęknięta zębatka przy przegubie prawego koła. Jeździłem tak jeszcze prawie 2 miesiące (do warsztatu mam dalekooo), ABS zapalał się już przy 100km/h a w zakrętach w lewo słychać było stuki...
Przy okazji wymieniłem przegub, bo samej zębatki nie można było znaleźć. Teraz wszystko jest OK, póki co :)