Autor Wątek: [ix20] Elektronika siada?  (Przeczytany 16238 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

sibuk

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #15 dnia: 27 Sierpień 2015, 14:17:27 »
No tak, chyba mam pecha, ale zamierzam walczyć. Spróbuję wypytać o tę kostkę diagnostyczną.
A na te cuda nie ma reguły, raz w dzień, raz w nocy, przy różnej pogodzie, czyli w słońcu, w deszczu, tak średnio 2-3 razy w roku i w większości przypadków podczas jazdy  :-)

jack55

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #16 dnia: 27 Sierpień 2015, 20:00:06 »
Moja rada jezdzić i się nie przejmować jak występuje to tylko trzy razy w roku.Szkoda życia i zdrowia ;-)

sibuk

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #17 dnia: 28 Sierpień 2015, 06:59:32 »
Ha,ha,ha, tak, to chyba najlepsza pomoc, tym bardziej że auto jedzie.
Dziękuję i pozdrawiam  :-)  :-)  :-)

Milionik

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #18 dnia: 31 Sierpień 2015, 09:31:49 »
Miałem tak samo tylko że mój IX cykał i nie chciał odpalić ale odpaliłem go z pychu wtedy tez miałem choinkę i wyszło że zdechł akumulator jednak w serwisie komputer tez nic nie wykazał (sam to musiałem ogarnąć) . Akumulator hyundai-a jest bardzo wadliwy, szczególnie jeżeli jeździmy tylko po mieście i często go odpalamy to bardzo szybko zdycha. Radze spróbować właśnie z innym akumulatorem to może wyjdzie na to samo.

sibuk

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #19 dnia: 31 Sierpień 2015, 10:18:29 »
Witam, tylko u mnie nie było i nie ma problemu z odpalaniem, samochód zapala na dotyk a akumulator był sprawdzany w niezależnym punkcie i jest dobry :-)

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #20 dnia: 04 Wrzesień 2015, 21:58:22 »
Cytat: "sibuk"
Serdecznie dziękuję za podpowiedzi, przynajmniej w kolejnej rozgrywce z serwisem będziemy mieli kolejne argumenty.
Swoją drogą zapraszam Was wszystkich do podpowiedzi. :-)  :-)  :-)

[ Dodano: 2015-08-26, 12:28 ]
Cytat: "Dider"
Kontroki te gasna, kiedy uruchomi się silnik.

 Witam, przed chwilą ponownie przeczytałam Twój post, jedno nie jest tak, kontrolki zapalają się i gasną w różnych sytuacjach ale jeszcze nigdy nie zgasły po uruchomieniu silnika, zawsze w trakcie jazdy.


Nie nie. Mi chodziło o to, że przy normalnej eksploatacji, wygląda to tak, że:
przekręcasz kluczyk w stacyjce, włączają się kontrolki - odpalasz silnik - i wraz ze startem silnika, kontrolki gasną (smarowanie, ładowanie, poduszki itp.). Bo np (nie wiem czy tak jest w ix20), ale w alternatorze przewód, który jest podłączony do kontrolki (akumulator), raz jest plusem (kontrolka świeci) gdy silnik nie pracuje lub za niskie ładowanie, lub po prostu jest na tym przewodzie przerwa, raz minusem (kontrolka nie świeci) gdy silnik pracuje. Może jakieś przewody są poprzecierane i czasami losowo się stykają ze  sobą lub z masą (karoserią) i masz choinkę na liczniku :).

A moja kontrolka TPMS zgasła - jednak w M&M Cars Katowice, pracują fachowcy i wiedzą ocb.
Dla potomnych, jak się Wam zaświeci kontrolka za niskiego ciśnienia, to tak mi w serwisie doradzono.
1. Napompować wszystkie koła do 2,5 Bar
2. Opuścić do 2,2-2,3. U mnie pomogło :)

sibuk

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #21 dnia: 07 Wrzesień 2015, 06:58:43 »
Niewiele z tego pojmuję, ale nie omieszkam o to zapytać, dziękuję i pozdrawiam  :-)

MarekIX20

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #22 dnia: 08 Wrzesień 2015, 14:28:57 »
Mam problem z elektroniką w swoim IX20. Opis - po przekręceniu pierwszy raz kluczyka nie działają kierunki. Jak kluczyk przekręcę drugi raz wszystko działa. W serwisie twierdzą ,ze to problem z modułem wyłącznika świateł awaryjnych- wymiana - jedyne 1100 PLN :-(  Czy ktoś miał podobna usterkę ?

Iktorn

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #23 dnia: 08 Wrzesień 2015, 14:35:54 »
a dlaczego nie na gwarancji ?

Offline Dider

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 127
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #24 dnia: 14 Wrzesień 2015, 16:36:15 »
Sibuk poczytaj ten temat:
http://www.hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=1691#top

Moze to właśnie coś takiego.

aladar

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #25 dnia: 07 Luty 2017, 17:35:10 »
Cytat: "Dider"
Cytat: "sibuk"
Serdecznie dziękuję za podpowiedzi, przynajmniej w kolejnej rozgrywce z serwisem będziemy mieli kolejne argumenty.
Swoją drogą zapraszam Was wszystkich do podpowiedzi. :-)  :-)  :-)

[ Dodano: 2015-08-26, 12:28 ]
Cytat: "Dider"
Kontroki te gasna, kiedy uruchomi się silnik.

 Witam, przed chwilą ponownie przeczytałam Twój post, jedno nie jest tak, kontrolki zapalają się i gasną w różnych sytuacjach ale jeszcze nigdy nie zgasły po uruchomieniu silnika, zawsze w trakcie jazdy.



A moja kontrolka TPMS zgasła - jednak w M&M Cars Katowice, pracują fachowcy i wiedzą ocb.
Dla potomnych, jak się Wam zaświeci kontrolka za niskiego ciśnienia, to tak mi w serwisie doradzono.
1. Napompować wszystkie koła do 2,5 Bar
2. Opuścić do 2,2-2,3. U mnie pomogło :)





U mnie nie pomogło dopompowywanie i spuszczanie powietrza, kontrolka TPMS w dalszym ciągu świeci(przejechałem około 50km) Znacie jeszcze jakieś inne sposoby?

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #26 dnia: 07 Luty 2017, 18:36:26 »
Poczekaj jeszcze trochę.

Jak nic się nie zmieni to: uszkodzony czujnik, padła bateria.

Może coś pomoże ponowne zaprogramowanie.

jroman

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #27 dnia: 20 Kwiecień 2017, 18:47:40 »
ostatnio rozładował mi się akumulator i zaczęła palić się kontrolka ciśnienia w ogumieniu TPMS , zadzwoniłem na serwis i kazali dopompować na 3.0 Bar ale nie pomogło, jest inny sposób skasowania. Rok produkcji 2014, ile wytrzymują baterie.

Offline kosmos2011

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 8169
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #28 dnia: 20 Kwiecień 2017, 19:02:29 »
Uzupełnij profil (jest na górnej belce forum) o typ silnika i model post#31 http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=2752&start=30

Temat o TPMS w ix35 tutaj http://hyundaiklub.pl/forum/viewtopic.php?t=5066&postdays=0&postorder=asc&highlight=tpms&start=15

jroman

  • Gość
[ix20] Elektronika siada?
« Odpowiedź #29 dnia: 03 Maj 2017, 19:48:51 »
jroman,  profil uzupełniłem, czytając link wynika ze bez serwisu się chyba nie obędzie.