Autor Wątek: [Getz] [Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)  (Przeczytany 1974 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline deathclaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« dnia: 12 Kwiecień 2019, 07:43:24 »
Cześć,

Mam zamiar wymienić przewody hamulcowe w moim Getzie (bez ABS). Niestety mam problem z ich doborem. Na aukcjach i sklepach internetowych sprzedają komplety ale tylko dla Getzów z ABS i tu się obawiam, że nie będą one pasowały do mnie bo okaże się niektóre przewody będą za krótkie/długie. Ma ktoś z Was może schemat jak biegną przewody w układzie z ABS? Do tej pory udało mi się znaleźć tylko bez ABS: http://hyundai.epcdata.ru/getz/18838/chassis/truboprovodi_gidroprivoda_tormozov-58587/

Pytałem również w ASO o długości przewodów itp. itd. ale oni dysponują tylko i wyłącznie numerami katalogowymi i nie mają więcej informacji.

Czy jest mi ktoś w stanie coś doradzić czy ostatecznie muszę wytargać stare przewody, pomierzyć i dopiero zamówić nowe? :)

Pozdrawiam
« Ostatnia zmiana: 20 Czerwiec 2020, 21:45:33 przez Brt »

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1493
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #1 dnia: 12 Kwiecień 2019, 09:49:18 »
Wszystkie będziesz wymieniał? Przecież najczęściej padają tylko te krótkie idące do kół. Sam wymieniałem tylko jeden w tylnym kole bo nie chciał się odkręcić.
A najprościej bez łaski odkręcasz stary i w sklepie mają przewody różnych długości gotowe. A i niektóre mają zakówarki i dorobią miedziane na miejscu.  Miedziane lekko się wygina i spokojnie można je dostosować.

Offline deathclaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #2 dnia: 12 Kwiecień 2019, 10:30:06 »
Z tyłu swoją drogą ale byłem wczoraj pod autem, zeżarte są do 3/4 długości auta dlatego wole wymienić wszystkie :)

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #3 dnia: 12 Kwiecień 2019, 21:15:43 »
Tak tylko w kwestii formalnej - pytasz o węże, czy o rurki?

Offline deathclaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #4 dnia: 13 Kwiecień 2019, 13:29:44 »
Głównie o rurki.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #5 dnia: 14 Kwiecień 2019, 23:56:56 »
O ile nie mieszkasz w Stanach*... To chyba trochę z nas żartujesz.

Kup sobie wiązkę miedzi (5/16 cala, OIDP) parę łaczników, maszynkę do cięcia za 5 zł, zestaw do kielichowania za 20zł i poprowadź sobie te rurki jak Ci się rzewnie podoba




------
*W USA jest to niedozwolone

Offline deathclaw

  • HKP
  • **
  • Wiadomości: 8
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #6 dnia: 15 Kwiecień 2019, 13:57:06 »
Nie mialem zamiaru zartowac... Zwyczajnie siegam opinii od bardziej doswiadczonych ode mnie.

Dzieki za pomoc

Offline robaszek127

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 1493
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #7 dnia: 15 Kwiecień 2019, 15:31:17 »
Co widzę na alledrogo do wersji z abs wszystkie przewody gotowe to 120zł z wysyłką. Same rurki 10m plus 10 końcówek 68zł i jak dla mnie raczej nie opłaca się kupować maszynek do zakańczania jak te przewody przeżyją samochód.
Fabrycznie choć fajne, mocne metalowe nie dają się zarobić a trzeba wymienić.
Dobrze też, jest kupić klucz do cylinderków taki nacinany. Pomoże odkręcić końcówki.

Offline Hants

  • Giełda
  • ***
  • Wiadomości: 537
[Getz] Przewody hamulcowe (bez ABS)
« Odpowiedź #8 dnia: 15 Kwiecień 2019, 15:58:20 »
Maszynkę do kielichowania i umiejętność posługiwania się nią, zawsze będziesz mógł użyć np w Seacie ;)

deathclaw, To oczywiście Twoje auto i pieniądze, według mnie znacznie prościej jest na spokojnie wymienić nawet dłuższe kawałki rurek. Nie jest to żadne druciarstwo: takie połączenia spokojnie wytrzymują lata. A z tymi juz dociętymi rurkami z Allegro może byc podobnie jak z nieoryginalnymi wydechami - tu coś pod złym kątem, pół cm krótsze (albo dłuższe), wiekszak w innym miejscu - i będzie problem, bo kupisz coś, czego nie będziesz potrafił sam zmodyfikować w żaden sposób.

Tak dla ułatwienia, żebyś wiedział jak prosta jest ta operacja:



A tp ze Stanów, jak się obrabia stalowe rurki.